Kakav tandem

Serija Napolija se nastavlja: Čudesni dvojac ponovno u glavnim ulogama

Nogometaši Napolija ostvarili su i petu pobjedu zaredom u svim natjecanjima, odnosno četvrtu u Seriji A. U 26. kolu su kao gosti svladali Parmu s 2-1...

Edinson Cavani je u 39. minuti izborio jedanaesterac koji je sam odlučio izvesti. Nije to, međutim, napravio dobro. Antonio Mirante obranio je njegov udarac, ali uspio je, na svoju žalost, samo odbiti loptu natrag na nogu Cavaniju koji novu priliku nije propustio. Urugvajcu je to 16. prvenstveni pogodak ove sezone i treći je na ljestvici strijelaca. Napoliju je ovo, pak, bio već četvrti promašeni ovosezonski kazneni udarac u Seriji A.

Parma 1-2 Napoli Goal highlights 04.03.2012 by vik2003

Parma je do izjednačenja došla u 77. minuti preko Cristiana Zaccarda, ali kratko je trajala nada Donadonijevih nogometaša da će uspjeti izbjeći poraz. U 86. minuti Cavani je sjajno proigrao Ezequiela Lavezzija, a Argentinac je potvrdio da je u odličnoj formi. Zabio je peti pogodak u posljednje četiri utakmice u svim natjecanjima. Donio je njime važnu pobjedu Napoliju u borbi za treće mjesto i plasman u Ligu prvaka. (TS)