Kiksala i 'stara dama'

Serie A: Prvak Italije i dalje bez pobjede, Reja vratio mir u svlačionicu

Ni nakon treće odigrane utakmice u Seriji A aktualni talijanski prvaci, nogometaši Milana, nemaju nijednu pobjedu...

U srijedu su u 4. kolu na svome San Siru ugostili Udinese i na koncu osvojili samo bod (1-1) do kojeg su došli nakon što su bili u rezultatskom zaostatku. Gosti su, naime, poveli preko svoga najboljeg strijelca Antonija di Natalea u 29. minuti, a Milanu je izjednačenje donio 18-godišnji talijanski napadač egipatskog porijekla Stephan el Shaarawy u 63. minuti. Iako su 'rossoneri' imali veći posjed lopte i broj udaraca prema golu, ostali su na jednom osvojenom bodu, odnosno dva u dosadašnja tri odigrana kola.

Juventus je nakon dvije uvodne pobjede prvi put ispustio bodove. Točnije, kao i Milan, odigrao je 1-1 pred svojim navijačima, a suparnik mu je bila Bologna. Crnogorac Mirko Vučinić svojim je premijernim pogotkom u dresu 'stare dame' doveo svoju momčad u vodstvo u 30. minuti, ali je samo 15 minuta kasnije dobio drugi žuti karton, ostavivši Juve u vrlo neugodnoj situaciji. Gosti su to iskoristili i u sedmoj minuti nastavka izjednačili preko Danielea Portanove.

<iframe width="480" height="360" src="http://www.youtube.com/embed/US9sFgaZG7o" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Lazio je nakon domaćeg poraza od Genoe vratio mir u svlačionicu pobjedom kod Cesene (2-1). Domaći su poveli u 14. minuti pogotkom rumunjskog 'zločestog dečka' Adriana Mutua, ali su Rimljani preokrenuli u nastavku. Hernanes je u 48. minuti pogodio s bijele točke, a samo šest minuta kasnije Miroslav Klose je postigao, kako se pokazalo, pobjednički gol za momčad Edoarda Reje koji je od 64. minute dao priliku bosansko-hercegovačkom nogometašu Senadu Luliću.

Napoli je nakon dvije pobjede pao u gostima kod Chieva (1-0) za koji je strijelac u 71. minuti bio Davide Moscardelli, Palermo je nanio prvi poraz Cagliariju (3-2), dok je Crnogorac Stevan Jovetić s dva gola predvodio Fiorentinu do uvjerljivog slavlja protiv Parme (3-0).

Serie A, 4. kolo:

Milan – Udinese 1-1 (Shaarawy 63 / Di Natale 29)
Cesena – Lazio 1-2 (Mutu 14 / Hernanes 48 - 11m, Klose 54)
Chievo – Napoli 1-0 (Moscardelli 71)
Fiorentina – Parma 3-0 (Jovetić 46, 81, Cerci 61)
Genoa – Catania 3-0 (Palacio 30, 35, Constant 79)
Juventus – Bologna 1-1 (Vučinić 30 / Portanova 52)
Lecce – Atalanta 1-2 (Mesbah 25 / Denis 4 - 11m, 56)
Palermo – Cagliari 3-2 (Zahavi 2, Bertolo 15, Miccoli 76 / Conti 84, Nainggolan 90)