Slavio i Bjelica

Senzacija iz Kazahstana juri dalje, Plzen i Steaua uvjerljivi u gostima

Nakon prvih utakmica trećeg pretkola Lige prvaka nekoliko momčadi već se može spremati za iduću kvalifikacijsku rundu.

U dijelu ždrijeba za prvake prvi su na teren izašli Šahtjor Karagandi i Skenderbeu. Prvak Kazahstana pokazao je da nije slučajno izbacio BATE-a Borisova u drugom pretkolu - svladali su sad i Albance s 3:0 te zakoračili prema play-offu.

Viktoria Plzen je kao gost svladala estonskog prvaka s 4:0, dok je Steaua u Tbilisiju nadvisila domaći Dinamo s 2:0.

Nogometaši bečke Austrije, koje trenira hrvatski stručnjak Nenad Bjelica pred svojim navijačima svladali islandski Hafnarfjördur s 1:0, a jedini je pogodak u 25. minuti postigao Daniel Royer.

Jedan pogodak viška na uzvrat će ponijeti i Basel, koji je golom Valentina Stockera iz 39. minuti svladao Maccabi Tel Aviv.