Preokret Građana

Rooney zabijao i za United i za Stoke , Džeko junak Cityja!

U nevoljama su se našli nogometaši Manchester Uniteda nakon 11 minuta dvoboja protiv Stokea na svome Old Traffordu. Gosti su poveli autogolom Waynea Rooneyja, ali “crveni vragovi” su se vratili i pobijedili s 4-2...

Zadržala je momčad Alexa Fergusona na taj način četiri boda zaostatka za vodećim Chelseajem poslije osam kola Premiershipa, ali nije se uspjela odlijepiti od aktualnog prvaka Manchester Cityja koji se izvukao iz ponora u gostima kod West Bromwicha i dvama pogocima Edina Džeke slavio s 2-1.

Rooney je u 11. minuti sudara na Old Traffordu nespretno skrenuo u mrežu loptu koju je nabacio Charlie Adam. No, što je tada uprskao, Rooney je ispravio u 27. minuti. Svoj 200. pogodak u karijeri zabio je glavom nakon dodavanja Robina van Persieja. Nizozemac je u posljednjoj minuti prvog poluvremena donio Unitedu vodstvo poslije asistencije Antonija Valencije. Šesti je to ovosezonski gol Van Persieja u Premiershipu, a njime ujedno dijeli prvo mjesto na ljestvici strijelaca.

М-С footyroom.com by footyroom

Već u prvoj minuti nastavka Rooney je ubacio u kazneni prostor, a Danny Welbeck u padu glavom smjestio i treću loptu iza leđa Asmira Begovića. Gosti se, međutim, nisu predavali i u 59. minuti su smanjili preko Michaela Kightlyja. No, samo šest minuta kasnije je Welbeck uzvratio asistenciju Rooneyju koji je i treći put u subotu bio strijelac, ali drugi put u pravu mrežu.

Manchester City je od 23. minute utakmice na Hawthornsu imao igrača manje budući da je poslije prekršaja na Shaneu Longu isključen James Milner. “Građani” su se u još većim nevoljama našli u 67. minuti kada je WBA poveo pogotkom spomenutog Longa, međutim spasio ih je bosanski dijamant Edin Džeko. Najprije je u 80. minuti izjednačio glavom poslije asistencije Carlosa Teveza, da bi u drugoj minuti sudačke nadoknade zaključio brzi kontranapad i donio svojoj momčadi sva tri boda, a WBA-u prvi domaći poraz ove sezone.

Fulham je pobijedio Aston Villu s 1-0 pogotkom Chrisa Bairda, a hrvatski napadač Mladen Petrić je igrao za “cottagerse” do 64. minute. (TS)