Spektakl u Londonu

Villas-Boas propustio priliku za osvetu Chelseaju: Uništio ga 'njegov' igrač!

Nogometaši Chelseaja učvrstili su vodstvo na ljestvici Premiershipa nakon što su u prvom ogledu 8. kola na White Hart Laneu svladali domaći Tottenham s 4-2…

Londonski gradski derbi mogao je zadovoljiti ukuse neutralnih promatrača, naravno, i Chelseajevih navijača koji su proslavili još jednu vrlo dobru igru i pobjedu svojih ljubimaca. Bio je to vrlo sadržajan i uzbudljiv dvoboj, pogotovo u drugom poluvremenu. Chelsea je ostvario prvu prvenstvenu pobjedu na White Hart Laneu još od kolovoza 2005. godine. Nakon toga je u sljedećih šest utakmica na stadionu Tottenhama domaćin ubilježio tri pobjede i tri remija.

Posao Chelseaju u ovoj utakmici je bio olakšan činjenicom da za domaćine nije zaigrao njihov najbolji igrač, velški reprezentativac Gareth Bale, jer je bio uz suprugu koja je pred porodom.

Chelsea je do vodstva stigao u 17. minuti. Nakon kornera koji je izveo Hazard je Gallas glavom odbio loptu. Na nju je stigao Gary Cahill, te je iz voleja s 15 metara poslao projektil pod gredu Friedela.

U nastavku su gledatelji vidjeli festival pogodaka. Tottenhem je u samo devet minuta drugog dijela napravio preokret i poveo s 2-1. Prvo je na 1-1 u 47. minuti izjednačio Gallas. Nakon slobodnog udarca koji je izveo Huddlestone je Vertonghen s lijeve strane prebacio loptu na glavu Gallasa koji ju je iz neposredne blizine ugurao u mrežu. U 54. minuti, Lennon je poslao oštru nisku loptu prema golu, na pravom mjestu našao se Defoe koji ju je skrenuo u mrežu pored nemoćnog Čecha.

Tottenham Vs Chelsea 2-4 All Goals & Match... by kofiswag

No, kako je Tottenham imao snage za taj preokret, tako je Chelsea još žešće uzvratio. Oscar je u 66. minuti s desne strane ubacio loptu koju je Gallas odbio, ali samo na nogu Juanu Mati koji je niskim udarcem lijevom nogom poslao loptu u kut Friedelovog gola.

Samo tri minute kasnije, Mata je upisao i drugi gol na utakmici za vodstvo Chelseaja 3-2. Odlično ga je poslužio Hazard, a Mata je iskosa s lijeve strane još jednom bio precizan. U prvoj minuti sudačke nadoknade Mata je stavio točku na i svoje izvrsne predstave. Probio se po lijevoj strani i idealno poslužio pričuvu Sturridgea, koji iz blizine nije mogao promašiti. Time je Mata stigao do brojke od tri pogotka i pet asistecnija u zadnje tri utakmice u Premiershipu.

Opisali smo samo pogotke, a bilo je još dosta prilika s jedne i druge strane u odličnoj utakmici, u kojoj je Chelsea pobijedio svog bivšeg trenera Andrea Villas-Boasa, koji je prije ove utakmice imao četiri uzastopne pobjede na klupi ''spursa'' u Premiershipu, odnosno šest utakmica u nizu bez poraza. Vodeći Chelsea je na učinku od sedam pobjeda i jednog remija ove sezone u prvenstvu. (TS)

Premiership, 8. kolo:

Tottenham – Chelsea 2-4 (Gallas 47, Defoe 54 / Cahill 17, Mata 66, 69, Sturridge 90+1)

Redoslijed: 1. Chelsea 22, 2. Manchester United 15 (-1), 3. Manchester City 15 (-1), 4. Everton 14 (-1), 5. WBA 14 (-1), 6. Tottenham 14…