Slavlje naših

Oliću poništen pogodak, Perišić strijelac u novoj pobjedi Borussije!

Nogometaši Bayerna barem su nakratko kupili mir pobjedom protiv Schalkea u derbiju 23. kola njemačke Bundeslige...

Slavili su Bavarci na svojoj Allianz Areni s 2-0 pogocima Francka Riberyja.

Preskočili su na taj način na ljestvici Borussiju Mönchengladbach i približili se, možda samo privremeno, vodećoj Borussiji Dortmund samo na bod zaostatka. Prvi je pogodak Ribery zabio u 36. minuti nakon dodavanja Luiza Gustava, a u 55. minuti je riješio pitanje pobjednika.

Lopta se poslije njegova udarca odbila od Kyriakosa Papadopoulosa. Bio je to deseti bundesligaški pogodak Riberyja ove sezone, a Bayernu je ovo 25. pobjeda zaredom u utakmici u kopjoj je francuski krilni nogometaš bio strijelac.

Ivica Olić ušao je u igru u 72. minuti umjesto Marija Gomeza, a samo minutu kasnije mu je zbog zaleđa poništen pogodak. Danijel Pranjić ni ovom prigodom nije ulazio s klupe.

Borussia Dortmund ostvarila je i sedmu pobjedu zaredom u Bundesligi. U 23. je kolu s 3-1 na svome Signal-Iduna Parku pobijedila Hannover, a posljednji je pogodak za aktualnog prvaka postigao naš Ivan Perišić.

Hrvatski je reprezentativac ušao u igru u 87. minuti umjesto Shinjija Kagawe, ali i mala minutaža koju mu je poklonio trener Jürgen Klopp bila mu je dovoljna za treći prvenstveni pogodak u 17. nastupu ove sezone. Jakub Blaszczykowski je iz slobodnog udarca u drugoj minuti sudačke nadoknade pronašao usamljenog Perišića koji je mirno, iskosa s desne strane kaznenog prostora, smjestio loptu u mrežu za konačnih 3-1.

Junaci Borussijine pobjede bili su Poljaci, asistenti za sva tri gola i strijelci za dva. U 27. je minuti Lukasz Piszczek sjajno proigrao Roberta Lewandowskog koji je utrčao u kazneni prostor i pogodio bliži kut suparničkog gola. Lewandowski je bio strijelac i u 54. minuti, a loptu mu je tada poslužio Blaszczykowski. Inače, Lewandowski sada na kontu ima 16 golova i treći je strijelac lige.

Na 2-1 je u 60. minuti sjajnim udarcem s 25 metara smanjio Didier Ya Konan koji je u igru ušao samo 42 sekunde ranije.

Novom su se pobjedom Dortmunđani vratili na četiri boda prednosti pred najbližim pratiteljem, ali to više nije Borussia (M), već Bayern koji je ranije bio bolji od Schalkea s 2-0. (TS)