Ancelotti odmarao Modrića

Real s četiri gola ispratio goste iz predgrađa, ponovno sjajni Ronaldo!

Nogometaši Getafea poveli su na Santiago Bernabeuu u utakmici 5. kola Primere, ali su na koncu doživjeli težak poraz od Real Madrida (4-1)…

Momčad iz predgrađa Madrida povela je u petoj minuti pogotkom Angela Lafite nakon čijeg je udarca lopta zakačila Pepea i prevarila Diega Lopeza. Peh koji mu se dogodio Pepe je vrlo brzo anulirao: u 19. je minuti natrčao na odbijenu loptu poslije udarca Cristiana Ronalda i izjednačio na 1-1.

Do poluvremena je Real uspio i povesti. Ronaldo je u 32. minuti izveo slobodan udarac, a Michel je u živom zidu unutar šesnaesterca igrao rukom. Portugalska je zvijezda izvela i udarac s bijele točke i donijela ''kraljevskom klubu'' prednost.

U 59. je minuti Ronaldo iz slobodnog udarca gurnuo loptu Iscu, mladi je Španjolac ušao u kazneni prostor i preciznim udarcem pogodio dalji kut vratara Miguela Moye. Isco, dodajmo, nije trebao igrati od prve minute, ali je u posljednji trenutak uletio u startnu postavu umjesto Garetha Balea koji se ozlijedio na zagrijavanju.

U 85. minuti Michel je dobio drugi žuti karton, a dvoboj je sjajnim pogotkom zatvorio Ronaldo u trećoj minuti nadoknade. Nakon dodavanja Samija Khedire s desne strane Portugalac je petom iz okreta s vrha peterca matirao Moyu. Ronaldu je to bio već 13. pogodak protiv Getafea u ligaškim utakmicama, a spomenimo i da je ovo bila već četvrta sezona zaredom u kojoj je Real pred svojim navijačima zabio gostima iz predgrađa točno četiri gola.

Trener Reala Carlo Ancelotti odlučio je malo odmoriti hrvatskog nogometaša Luku Modrića u ovoj utakmici, ali ga je ipak uveo u igru u 77. minuti.

Spomenimo i da su u andaluzijskom dvoboju Betis i Granada odigrali 0-0. Upravo je Betis sljedeći suparnik Rijeci u Europa ligi, klub iz Seville gostovat će na Kantridi 3. listopada. (TS)