Siromašni kolo vode

Ovo je za film: I kad Barca 'kiksa' Real nije prvi, nova senzacija Levantea!

Nogometaši Levantea pobijedili su na gostovanju Villarreal 3-0, došli do šeste uzastopne pobjede u Primeri i zasjeli na prvo mjesto Primerine ljestvice prvi put u klupskoj povijesti...

Baš kad je Jose Mourinho napokon pomislio da će ostatk lige gledati s trona primere, planove mu je pokvario 'mali' Levante. Barca je odigrala tek 'nulu' sa Sevillom i u Madridu nisu vjerovali da jedan Levante može nastaviti sjajan niz i na gostovanju kod Villarreala. A oni su 'žutu podmornicu' potopili kao od šale za nastavak bajke kakvih u modernom nogometu ima sve manje.

U novome velikom slavlju momčadi Juana Ignacija Martineza, u posljednjem srazu devetog kola, Juanlu je zabio u 16. i 43., a Kone u 58. minuti za konačnih 0:3.

Momčad iz Valencije bez poraza je nakon osam odigranih kola (prvo nije igrano zbog igračkog štrajka), a pobjedničku seriju započela je 1-0 domaćim trijumfom nad Realom u trećem kolu.

U ranije odigranim utakmicama devetog kola Valencija se od domaćeg poraza u srazu s Athletic Bilbaom spasila u pretposljednjoj minuti pogotkom najboljeg strijelca Roberta Soldada, koji je zabio svoj šesti prvenstveni pogodak.

Jedan od najtalentiranijih španjolskih igrača u ovom trenutku, 18-godišnji Athleticov veznjak Iker Muniain, u 72. je minuti goste doveo u vodstvo nakon krasnog soloprodora i majstorski odmjerenog udarca uz samu vratnicu s 20-ak metara udaljenosti.

Do već četvrtog remija u osmoj utakmici došli su nogometaši madridskog Atletica, koji na Vicente Calderonu nisu uspjeli pobijedili Mallorcu. Radamel Falcao ipak je za domaći sastav zabio svoj šesti prvenstveni pogodak izjednačivši u 43. minuti na konačnih 1-1 iz 11-erca.