Četiri strijelca

Real Madrid opet ispred Barcelone: Laka pobjeda bez Ronalda!

Real Madrid pobijedio je Almeriju 4:0 u 33. kolu Primere...

Nogometaši Real Madrida iskoristili su kiks Barcelone u sklopu 33. kola španjolske Primere, te od ove subote zauzimaju drugo mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Senzacija nad senzacijama: Raspad Barcelone!

Podsjetimo, u utakmici koja je ranije odigrana Barcelone je poražena na gostovanju kod Granade s minimalnih 1-0, što je Real iskoristio i s uvjerljivom 4-0 pobjedom nad Almerijom preskočio katalonski sastav u borbi za naslov prvaka. Nakon nepotpunog 33. kola Real je drugi sastav prvenstvene ljestvice s istim brojem bodova kao i Atletico Madrid, koji u nedjelju ima gostovanje kod davljenika Getafea.

Real je, kao što je to bilo i za očekivati protiv pretposljednjeg sastava Primere, dominirao od prve minute i samo je bilo pitanje koliko će golova gosti "popiti" u današnjem susretu. Almeriju je načeo Angel di Maria u 28. minuti susreta prekrasnim pogotkom s desne strane Realova napada. Argentinac je izmijenio dupli pas s Nachom, nakon čega je lijevom nogom iskosa sjajno pogodio dijagonalni kut za vodstvo "kraljeva".

Rezultat se potom nije mijenjao sve do 53. minute i trenutka kada je gromovito s lijeve strane kaznenog prostora opalio neometani Gareth Bale, a lopta je, unatoč činjenici da ju je golman imao na ruci, završila u mreži za udvostručenje vodstva.

Samo tri minute kasnije Isco je lukavo s iste strane kaznenog prostora gostiju opalio između nekoliko domaćih igrača u bliži golmanov kut koji je bio pokriven. Udarac je iznenadio gostujućeg vratara, dok je istovremeno izludio domaće braniče. Za oba je pogotka u nastavku asistent bio Karin Benzema.

Hrvatski je reprezentativac Luka Modrić odradio još jednu solidnu utakmicu u dresu "kraljevskog kluba", u kojoj je kontrolirao sredinu terena, razigravao suigrače, a za potpuno zadovoljstvo nedostajao je samo pogodak ili asistencija. (TS)

Primera, 33. kolo:

Granada - Barcelona 1-0 (Brahimi 16)

Celta - Real Sociedad 2-2 (Nolito 37-11m, Santi Mina 82 / Canales 8, Griezmann 43)

Villarreal - Levante 1-0 (Perbet 90+5)

Real Madrid – Almeria 4-0 (Di Maria 28, Bale 53, Isco 56, Morata 85)