Falcao nemoćan

Real lako s Atleticom: Ronaldo zabio iz slobodnog udarca, Modriću 3 minute

U madridskom derbiju, ogledu 14. kola Primere, nogometaši Reala su posve zasluženo pobijedili Atletico 2-0 i tako smanjili zaostatak u odnosu na gradskog rivala...

Barcelona i dalje Realu bježi za velikih jedanaest bodova, no Atletico sada u odnosu na Real ima pet bodova više. Kako se igralo u subotu na Santiago Bernabeu Atletico definitivno ništa više od ovakvog poraza nije zaslužio.

>> Mourinho uoči derbija sam na travnjaku kako bi ga navijači - izviždali!

Niti jednu stopostotnu priliku gosti nisu stvorili. Rijetko su dolazili u priliku za ugrožavanje Ikera Casillasa, a recimo da je njihov najbolji igrač i strijelac Radamel Falcao samo jednom uputio udarac prema suparničkim vratima i to početkom drugog dijela.

Real je diktirao tempo od početka do kraja ogleda. Nekada su bili domaći igrači žešći u napadima, nekada su održavali prednost, ali su posve zasluženo dobili i na kraju je rezultat mogao (morao) biti i veći.

U 16. minuti je Cristiano Ronaldo zabio prvi pogodak na ogledu. Iz slobodnog udarca, s 25 metara, Portugalac je sjajno prebacio živi zid i pogodio Atleticovu mrežu. Recimo da je ovo bio prvi pogodak Ronalda iz slobodnog udarca ove sezone, a jednako tako je zabio Atleticu i prošle sezone.

Ronaldo je tijekom ogleda još jednom pogodio gredu iz slobodnog udarca (75.), kao i stativu iz igre (78.), a ukupno je došao do brojke od 13 golova u Primeri ove sezone. Isto tako, prekinuo je Ronaldo post od tri utakmice bez pogotka, prije ove subote mu je zadnji pogodak bio onaj protiv Levantea.

Pobjedu Reala je zapečatio Mesut Özil u 66. minuti, kojem je lijepo asisitirao Ronaldo, a njemački je reprezentativac, s desetak metara iz poluvoleja, provukao loptu gostujućem vrataru kroz noge.

Realu je ovo bila četvrta uzastopna pobjeda protiv Atletica na Santiago Bernabeuu u Primeri, dok su gosti ovdje zadnji put slavili daleke 1999. godine.

Hrvatski nogometaš Luka Modrić je ušao u igru u 87. minuti zamijenivši Özila. (TS)

Primera, 14. kolo:

Real Madrid - Atletico Madrid 2-0 (Cristiano Ronaldo 16, Özil 66)

Barcelona - Athletic Bilbao 5-1 (Pique 23, Amorebieta 25-ag, Adriano 45, Fabregas 57, Messi 70 / Ibai 66)

Getafe - Malaga 1-0 (Lopo 57)

Valencia - Real Sociedad 2-5 (Soldado 2, 73 / De la Bella 44, Mikel Gonzalez 57, Ifran 64, Agirretxe 83, Vela 90+1-11m)