Katastrofa Valencije

Barca se šali: Zabili pet komada, Messi stigao na gol zaostatka

Ne zaustavlja se Barcelonina momčad koja je ove subote, u ogledu 14. kola Primere, na svom Camp Nou pobijedila Athletic Bilbao sa čak 5-1...

Bila je ovo najveća Barcelonina domaća pobjeda protiv baskijske momčadi nakon 2001. godine. Tada je Bilbao u Barceloni primio sedam pogodaka, bez zabijenog počasnoga.

Vrlo brzo je ova utakmica pokazala da je jedino upitno koliko će Barcelona zabiti pogodaka unutar 90 minuta. Tri su pala u prvom dijelu - prvo je Pique dočekao loptu neometan na tri-četiri metra, te je u 23. doveo Barçu u vodstvo. Samo dvije minute kasnije je Amorebieta zabio u vlastitu mrežu, ali je gol kasnije ipak pripisan Messiju. Najljepšu je akciju Barcelona izvela u zadnjoj minuti prvog dijela kada je nakon nekoliko brzih dodavanja sam pred vratima izbio Adriano i, malo iskosa, zakucao loptu pod gredu.

Messi je opet zabio u 70. minuti, kada je postavio konačnih 5-1. Sada fenomenalni Argentinac na kontu ima već 21 gol u ovosezonskom izdanju Primere. Ukupno je, pak, u ovoj kalendarskoj godini zabio 84 pogotka za klub i reprezentaciju i samo mu još jedan gol nedostaje da se izjednači s Gerdom Müllerom.

Barcelona sada mirno čeka veliki madridski derbi, s +6 pred Atleticom i čak +14 ispred Reala.

Na Mestalli pukla petarda Real Sociedada

Nogometaši Real Sociedada su drugi put zaredom u Primeri slavili kod Valencije.

Luda je utakmica odigrana na Mestalli, a ključni se detalj dogodio u 41. minuti kada je domaći Brazilac Jonas zaradio crveni karton. Taj je događaj usmjerio tijek ogleda i Valenciju gurnuo prema porazu.

Već u 2. minuti je Valencia povela i držala je vodstvo, makar ga je mogla i povećati, do pred kraj prvog dijela. Rekli smo da je tada, u 41. minuti, pocrvenio Jonas, a gosti su izjednačili u 44. preko De la Belle.

No, u nastavku je započela prava kanonada domaćih vratiju, jer je Valencia ostavila previše prostora u svojoj obrani tražeći u napadu šansu za barem bodom. Roberto Soldado je bio strijelac oba domaća gola, čime je došao do šestog i sedmog ovosezonskog u Primeri. Kod Real Sociedada je bilo pet različitih strijelaca.

U drugom je ogledu Getafe pobijedio Malagu 1-0 čime su se te dvije momčadi izjednačile na ljestvici sa po 22 boda. (TS)