Valencia izdržala

Real kiksao na startu: Žestoki sudar Casillasa i Pepea, golijada u Bilbau!

Real Madrid razočaravajuće je startao u novu sezonu prvenstvenog nogometa u Španjolskoj. U utakmici prvog kola Valencia je na Santiago Bernabeuu izvukla remi 1-1...

Krenuli su Madriđani silovito: na asistenciju Angela di Marije Gonzalo Higuain je u devetoj minuti doveo momčad Josea Mourinha u vodstvo iz trećeg pokušaja, nakon što mu je prva dva udarca obranio vratar gostujućeg sastava Diego Alves.

Gosti su u 41. minuti uspjeli izjednačiti preko Jonasa. U istoj su se akciji žestoko sudarili Iker Casillas i njegov suigrač Pepe. Gore je prošao portugalski branič koji je, razbijene glave, morao na poluvremenu ostati u svlačionici.

U nastavku napadi Mourinhovih igrača nisu donosili ploda. U 53. je minuti obećavajuću priliku upropastio Di Maria, a u 72. i 82. minuti Diego Alves lijepo je krotio udarce Karima Benzeme.

REAL MADRID 1-1 VALENCIA Full highlights / 19.08... by vik2003

U drugoj nedjeljnoj utakmici dogodio se polustoljetni raritet: prvi put nakon 1963. godine, u dvoboju Espanyola i Levantea, jedna je utakmica prvoga prvenstvenog kola završila s osam pogodaka u zbroju.

Završila je i iznenađujućim domaćim porazom Athletic Bilbaa, kojeg je seviljski Betis isprašio 5-3 rezultatom.

Gledali su navijači na San Mamesu sjajnu utakmicu punu obrata: gosti su poveli 3-0, no momčad Marcela Bielse uspjela se vratiti u utakmicu izjednačivši na 3-3. Krenuli su domaći i po pobjedu, no Pozuelo i Jorge Molina iz dvaju su brzih kontranapada postavili konačan rezultat. (TS)

Primera, 1. kolo:

Athletic – Betis 3-5 (De Marcos 48, San Jose 66, 76 / Ruben Castro 7, Jorge Molina 26, 86, Benat 31, Pozuelo 80)

Real – Valencia 1-1 (Higuain 9 / Jonas 41)

Athletic Bilbao 3-5 Real Betis by goalsarena2012