Rezultatski mnogo teže od očekivanoga svladao je madridski Real sastav Mallorcu u nedjeljnoj utakmici 20. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Dvoboj je igran na Santiago Bernabeu, a završilo je 1-0. Trener domaćina Jose Mourinho odlučio je ponešto promijeniti svoj sastav u odnosu na prijašnje utakmice, a od značajnijih izmjena spomenimo start Kake u početnoj momčadi i ostanak Mesuta Özila na klupi za pričuve (na poluvremenu situacija promijenjena). Stvarao je Real i na takav način svoje šanse protiv pretposljednje momčadi Primere, međutim, na pogodak se čekalo do 60. minute i akcije koju je svojim drugim prvenstvenim golom okončao francuski napadač momčadi Karim Benzema.

Loptu mu je na vrh šesnaesterca dodao Granero, a Benzema je, napravivši korak-dva, lijevog nogom loptu smjestio iza Aouatea za tri boda "kraljeva" i priključak za Barcelonom. Razlika je i dalje četiri boda u korist aktualnih prvaka koji su u subotu svladali Racing 3-0.

Druga madridska momčad, Atletico, ostavila je bodove u Gijonu kod Sportinga (Mate Bilić nije konkurirao za nastup), gdje je domaćin golom Barrala iz 50. minute stigao do tek četvrte prvenstvene pobjede. Atletico je porazom dodatno kompromitirao svoju situaciju u borbi za ulazak u Ligu prvaka. Trenutačnu su na šestome mjestu, sedam bodova udaljeni od petoga Espanyola. Klub iz Barcelone svladao je u nedjelju Getafe 3-1.