Tko je više oštećen?

Real 'grmi' na suca, a ovaj nije dosudio dva 'penala' za Villarreal!

Glavni sudac utakmice na El Madrigalu Jose Paradas Romero postao je „persona non grata“ na Santiago Bernabeuu nakon što je isključio dva igrača Reala i trenera Josea Mourinha...

Real je vodio 1:0 pogotkom Cristiana Ronalda, ali sedam minuta prije kraja utakmice Marcos Senna izjednačio je iz slobodnog udarca. Tako se Realu ponovila gotovo identična situacija kao i protiv Malage pet dana prije u Madridu, kada je Santi Cazorla „skinuo paučinu“ s vrata Ikera Casillasa doslovce u posljednjim sekundama utakmice.

Očito je ta činjenica dodatno izbacila iz takta igrače Reala, pa su nakon Sennina gola zaredali s nekoliko nervoznih reakcija. Prvo je isključen trener Reala Jose Mourinha koji pobjesnio na suca već u trenutku kada je dosudio prekršaj za Villarreal, a totalno je „pukao“ nakon što je Senna zabio pogodak.
Sudac Romero potom je isključio iz igre Sergija Ramosa, koji je dobio drugi žuti karton zbog starta na Nilmaru, a zatim Mesuta Ozila zbog prigovora.

Bilo je to dovoljno da igrači Reala Romera optuže za „pljačku“. Cristiano Ronaldo galamio je na putu do svlačionice kako su pokradeni, dok je Pepe u tunelu bio puno „konkretniji“, pa je sucu u brk skresao: Pokrao si nas, kurvin sine!

Međutim, kada se analizira cijela utakmica, pitanje je imaju li se igrači Reala pravo žaliti na suđenje i tko je zapravo u toj utakmici oštećen? Naravno da su katalonski mediji pronašli dvije situacije u kojima je sudac propustio dosuditi jedanaesterce za Villarreal.

Čak su i kastiljanski mediji priznali da se radilo o evidentnim prekršajima. Prvi put kada je Arbeloa povukao Nilmara za dres tako da se to vidjelo iz helikoptera. Nedugo potom sličan prekršaj isti igrač je napravio i nad Marcom Rubenom. No, Romero se ni u jednom slučaju nije oglasio. Katalonski mediji nisu propustili istaknuti opasku kako se igrači Reala nisu se žalili na suđenje sve dok nisu primili pogodak u 83. minuti.