Drugi pothvat u povijesti

Real apsolvirao još jedno gostovanje te uspješno maršira prema naslovu!

Nastavili su nogometaši Real Madrida s pobjedničkim pohodom, ne računajući, dakako, dvoboje protiv Barcelone. U subotu su u 22. kolu Primere kao gosti svladali Getafe s 1-0...

Lokalni se suparnik pokazao Realu težim od očekivanog, ali to i ne čudi toliko kad se uzme u obzir da je Getafe posljednjih tjedana u vrlo dobroj formi o čemu svjedoči i podatak o šest uzastopnih ligaških utakmica bez poraza. Seriji je, ipak, u subotu došao kraj, a čovjek odluke u predgrađu Madrida bio je Sergio Ramos.

Branič španjolske reprezentacije zabio je u 17. minuti glavom nakon ubačaja Mesuta Özila iz kornera. Pomalo nevjerojatno zvuči podatak da je Ramos pet posljednjih golova u Primeri postigao glavom i baš svaki put mu je asistent bio njemački veznjak.

szólj hozzá: Getafe v Real Madrid 0:1 Ramos

Mourinhova je momčad i nakon pogotka imala veći posjed lopte i više udaraca prema suparničkim vratima, ali više nijednom nije uspjela matirati Miguela Moyu. Ipak, ostat će zapisan podatak da je ovo bila Realova 61. uzastopna ligaška pobjeda u utakmicama u kojima je imao vodstvo na poluvremenu. Ujedno, ovom pobjedom Real je postavio drugi najbolji rezultat u klupskoj povijesti nakon 21 odigranog kola. Naime, "kraljevski klub" nakon 21 odigrane utakmice ima 55 bodova na svom kontu, jedan manje nego u sezoni 1960/1961.

Real sada s odigranom utakmicom više ima deset bodova prednosti pred Barcelonom koja će kasnije večeras ugostiti Real Sociedad.

Primera, 22. kolo:

Getafe - Real Madrid 0-1 (Ramos 17)

Mallorca - Betis 1-0 (Castro 24)

Athletic - Espanyol 3-3 (Marcos 25, Llorente 58, Martinez 64 / Romaric 32, Weiss 47, Albin 90+2)

Levante - Racing Santander 1-1 (Kone 23 / Arana 61)