Ljutitom gestom odgovorio treneru

Raspoloženi Klasnić ušao u igru i zabio za pobjedu!

Odličnom utakmicom na Reebok stadionu nogometaši Boltona i Queens Park Rangersa otvorili su 28. kolo Premiershipa, a junak domaćih bio je strijelac za 2-1 Ivan Klasnić...

Susret između momčadi kojima do kraja prvenstva predstoji teška borba za opstanak u elitnom razredu engleskog nogometa, nažalost, obilježit će veliki sudački previd jer je gostima ostao nepriznat regularan zgoditak.

U dvoboj s izravnim rivalom za ostanak u društvu najboljih menadžer Boltona Owen Coyle još je jednom ušao bez najboljeg strijelca Ivana Klasnića kojeg je posjeo na klupu, a gosti, čiji napad su predvodili Cisse i Zamora, žestoko su na startu stisnuli domaćine. U 17. minuti Zamora je zatresao vratnicu, a tri minute kasnije dogodio se sporni trenutak. Nakon kornera s lijeve strane loptu je glavom u mrežu domaćih ubacio Clint Hill, a premda je domaći vratar Adam Bogdan loptu rukom izbacio u teren, očito je da je gotovo za cijeli metar prešla gol-liniju.

Nakon što su napadi QPR-a malo posustali, Bolton je u 37. minuti iznenađujuće poveo. Ubacio je Ream, a Pratleyu nije bilo teško da po sredini potpuno neometan s pet-šest metara postigne zgoditak. No, početkom nastavka na dodavanje Wright-Phillipsa iz odbijanca lopta stiže do Cissea koji rutinirano pogađa za poravnanje.

U nastavku je ponovno dominantnija momčad bio QPR, a ključni potez domaći je menadžer povukao ubacivši u 80. minuti Ivana Klasnića. Šest minuta kasnije na dodavanje 19-godišnjeg Japanca Ryo Miyaichija, koji je u siječnju stigao na posudbu iz Arsenala, Klasnić se sjurio u kazneni prostor i malo iskosa s lijeve strane ubacio loptu u mrežu za 8. ligaški zgoditak sezone, prvi nakon točno tri mjeseca i gola Aston Villi 10. prosinca.

Kratkom gestom prema Coyleu Klasnić je dao do znanja menadžeru Boltona što misli o svom stalnom sjedenju na klupi, unatoč činjenici da je s osam pogodaka uvjerljivo najbolji strijelac momčad s Reebok stadiona. Sljedeći na listi postigao je samo tri...

Bolton je ovom pobjedom pobjegao iz zone ispadanja. Skočio je na 16. mjesto sa 23 boda, dok je QPR 17. sa 22 boda. (TS)