19 golova ove sezone

PSG prvi do kraja godine, Ibra opet zabio: 48 utakmica, 46 golova!

Nogometaši francuskog PSG-a osigurali su vrh prvenstvene ljestvice na kraju kalendarske godine i drugu sezonu zaredom. U prvoj utakmici 19. kola Le Championnata PSG je kao gost svladao Brest s 3-0...

Domaćin, koji je do susreta s PSG-om upisao svega dva poraza u osam utakmica na domaćem travnjaku, se dobro držao sve do 34. minute prvog poluvremena kada je izravni crveni karton zbog starta s dvije noge na Ezequiela Lavezzija zaradio Abdoul Sissoko. Brest je uspio sačuvati praznu mrežu idućih 20 minuta, ali se tada ukazao, a tko drugi nego - Zlatan Ibrahimović.

Jallet je sjajno ubacio s desne strane PSG-ova napada, na loptu je natrčao Ibrahimović i desnom nogom zabio svoj 19. pogodak sezone i 46. u posljednjih 48 ligaških utakmica (za Milan i PSG).

U 71. minuti utakmice u igru je kod Parižana ušao Kevin Gameiro, te mu je trebalo svega 140 sekundi da se upiše na listu strijelaca. Konačnih 3-0 postavio je domaći nogometaš Bernard Mendy, koji je u prvoj minuti sudačkog dodatka skrenuo udarac Jalleta u vlastitu mrežu.

PSG je i dalje prvoplasirana momčad Le Championnata s tri boda više od Lyona i Marseillea, a tamo će i ostati barem do 12. siječnja kada se nastavlja francusko prvenstvo.

Brest je porazom ostao 13., ali ga preko vikenda imaju priliku prestići čak četiri momčadi ukoliko pobjede. (TS)