Igrali Niko i Ogi

PSG-ova pojačanja briljirala, Ibra se dva puta upisao u povijest!

U drugoj utakmici Dinamove skupine PSG se na Parku prinčeva lako obračunao s drugim Dinamom, onim iz Kijeva.

Nakon početnog ispitivanja snaga PSG, povratnik u Ligu prvaka nakon osam godina, je zahvaljujući Menezu izborio 11-erac.

Loptu je uzeo Šveđanin Zlatan Ibrahimović, koji je postao prvi čovjek u povijesti koji je u Ligi prvaka nastupio sa šest različitih klubova (Ajax, Juventus, Inter, Barcelona i Milan), a nakon rutinski izvedenog penala je postao i prvi čovjek koji je postizao pogodak u također šest različitih dresova.

Deset minuta kasnije Thiago Silva postigao je prvijenac u svom debitantskom nastupu za PSG. Brazilac je jednu odbijenu loptu na peterac Dinama, u padu, desnom nogom od vratnice poslao iz kijevskog vratara Kovala.

Svega četiri minute kasnije vrlo je lijepi pogodak postigao i drugi stoper PSG-a, Alex, koji je ubačenu loptu iz kornera iz poluvoleja zakucao u mrežu.

Mreže su nakon toga mirovale sve do 87. kada je najprije Miguel Veloso smanjio za Dinamo na 1-3, a onda je u prvoj minuti sudačke nadoknade Javier Pastore stavio točku na "i" sjajnog povratničkog nastupa PSG-a u Ligu prvaka.

Recimo i da je za Dinamo Niko Kranjčar igrao do 77. minute, te da je Ognjen Vukojević ušao u igru u 53.

Drugo kolo skupine A igra se 3. listopada, a tada će Dinamo gostovati kod svog imenjaka u Kijevu, dok će Porto, u derbiju kola, dočekati PSG. (TS)

Golove s utakmice PSG - Dinamo Kijev možete pogledati OVDJE.

Liga prvaka, 1. kolo, skupina A:

Dinamo Zagreb - Porto 0-2 (Lucho Gonzalez 41, Defour 90+2)

PSG - Dinamo Kijev 4-1 (Ibrahimović 19-11m, Thiago Silva 29, Alex 33, Pastore 90+1 / Veloso 87)