Blamaža Zenita

Arsenal i Schalke do vrijednih pobjeda, novi 'kiks' Milana!

U 1. kolu skupine B Lige prvaka dvije su gostujuće momčadi, Arsenal i Schalke 04, ostvarile identične pobjede (2-1), te dale naslutiti da su prva dva mjesta za prolazak u osminu finala rezervirana upravo za njih...

Arsenal je slabo krenuo kod francuskog prvaka Montpelliera kojem je glavni sudac utakmice, Španjolac Carlos Velasco Carballo, dosudio jedanaesterac nakon svega osam minuta igre. Siguran izvođač za domaći sastav bio je Marokanac Younes Belhanda, koji je takozvanom "Panenkom" savladao Vita Mannonea na vratima "topnika".

No domaći navijači su u svega devet minuta osjetili što to znači iz euforije pasti u "depresiju". Naime, toliko je vremena bilo potrebno da nogometaši menadžera Arsenea Wengera preokrenu rezultat u svoju korist.

Najprije je nakon brzog i kratkog kombiniranja na vrhu Montpellierovog šesnaesterca sam ispred golmana izbio Lukas Podolski, te prizemnim udarcem bez većih problema poravnao rezultat na 1-1.

Samo dvije minute kasnije Carl Jenkinson je prošao po desnoj strani Arsenalova napada, ubacio oštru prizemnu loptu, a na istu je natrčao Gervinho i zakucao za 2-1.

Promjena rezultata do kraja utakmice nije bilo, iako je francuski prvak bio opasniji, te daleko više pokušavao od nogometaša Arsenala. Najbolju priliku imao je Belhanda u 80. minuti kada je sam s pet metara mogao pitati Mannonea gdje želi da mu puca, ali je opalio ravno u Talijana. U konačnici je Montpellier čak 15 puta zapucao prema vratima Mannonea, dok su "topnici", nakon početna dva pogotka, ostali bez "municije", te su do kraja susreta još samo dva puta zaprijetili.

Golove s utakmice Montpellier - Arsenal možete pogledati OVDJE.

Identičnu je pobjedu u Pireju upisao Schalke 04 koji je slavio protiv Olympiacosa. Gosti su do zasluženog vodstva stigli u 41. minuti prvog dijela nakon sjajno izvedenog kornera Jeffersona Farfana, te još boljeg udarca glavom Benedikta Höwedesa.

Trinaest minuta igre bilo je potrebno Olympiacosu u nastavku da stigne do izjednačenja preko Abdouna, ali i manje od dvije minute nakon toga da Klaas-Jan Huntelaar ponovno baci domaće navijače u očaj. Dvije minute nakon toga mogao je Huntelaar zatresti mrežu i po drugi put, ali je njegov udarac s bijele točke zaustavila lijeva vratnica mađarskog golmana Megyerija na vratima grčke momčadi.

Drugo kolo na rasporedu je 3. listopada kada će Schalke 04 ugostiti Montpellier, a Arsenal Olympiacos.

Momčad Malage, debitant u Ligi prvaka, sjajno je otvorila natjecanje u C skupini. Na svom terenu pobijedila je Zenit iz Sank Peterburga s 3-0.

Malaga je postala 10. španjolska momčad koja je upisala pobjedu u Ligi prvaka u natjecanju po skupinama. Iako je Malaga rezultatski bila vrlo uvjerljiva, igrački nije bila toliko bolja od ruskog prvaka, ali je koristila svoje šanse za razliku od Širokova, Keržakova i Hulka za kojeg je Zenit platio Portu 40 milijuna eura.

Najveći junak Malagine pobjede bio je dvostruki strijelac Isco. Prvi gol zabio je već u 3. minuti, kada je napravio lijepi prodor po lijevoj strani, a onda je niskim udarcem u kut matirao Malafejeva.

Svoj je drugi pogodak Isco, nedvojbeno igrač utakmice, postigao u 76. minuti, kada je poslao neobranjiv projektil izvan kaznenog prostora. U 13. minuti pogodak za domaćina postigao je i Javier Saviola nakon ubacivanja Gameza s lijeve strane.

Golove s utakmice Malaga - Zenit možete pogledati OVDJE.

Nakon domaćih prvenstvenih poraza u Seriji A od Sampdorije i Atalante, momčad Milana priredila je svojim navijačima na San Siru još jedno razočaranje, odigravši samo 0-0 protiv Anderlechta. Nakon očajnog prvog poluvremena, ''rossoneri'' su u nastavku bili tek nešto bolji. No, zapravo je bolje šanse na utakmici imao Anderlecht, koji je mogao i do sva tri boda, da su njegovi igrači pokazali veće umijeće u napadačkim akcijama... (TS)