Subašić branio

Prvijenac Berbatova u slavlju Monaca: Toulouse izveo čudesni preokret

U 28. kolu francuskog Le Championnata nogometaši Monaca slavili su na domaćem travnjaku protiv Sochauxa 2:1.

Prvi je gol na toj utakmici u 6. minuti postigao Dimitar Berbatov. Bio mu je to premijerni gol u Le Championnatu po siječanjskom transferu iz Fulhama u prvoj utakmici koju je započeo od prve minute.

Berbatov je zaslužan i za drugi Monacov gol koji je u 55. minuti iz jedanaesterca postigao James Rodriguez, budući je on izborio najstrožu kaznu. Utješni gol za Sochaux, koji je od 83. minute igrao bez isključenog Jordana Ayewa, zabio je Edouard Butin savladavši pritom hrvatskog reprezentativca Danijela Subašića koji je branio čitav susret.

Drugu uzastopnu pobjedu važnu u borbi za opstanak izborio je Evian koji je slavio u gostima kod Guingampa 1:0 golom Cedrica Cambona.

Toulouse je pak na svom travnjaku izveo čudesan preokret protiv Reimsa iako je do 75. minute gubio 2:0. Tri su gola domaćini zabili u razmaku od samo 13 minuta, a pobjednički je gol postigao Ben Yedder.

Le Championnat, 28. kolo:

Guingamp - Evian 0:1 (Cambodn 49)

Monaco - Sochaux 2:1 (Berbatov 6, Rodriguez 55-11m / Butin 83)

Nantes - Ajaccio 2:2 (Gakpe 8, Đorđević 77 / Mostefa 5, Diarra 90+2)

Toulouse - Reims 3:2 (Aurier 75, Ben Basat 79, Ben Yedder 88 / Krychowiak 22-11m, De Preville 35-11m)

Valenciennes - Rennes 2:1 (Dossevi 54, Waris 76 / Toivonen 48)

Bastia - PSG 0:3 (Ibrahimović 6, Lavezzi 19, 88)