Uzbuđenja u Premiershipu

Prvi derbi sezone: Liverpool slavio na Emiratesu, Arsenal u problemima

Drugo kolo Premiershipa donio je prvi veliki derbi. Na Emirates stadionu sastali su se Arsenal i Liverpool, gosti su slavili rezultatom 2-0.

Muke po momčad menadžera Arsena Wengera nastavljaju se i u drugome kolu engleskog nogometnog prvenstva. Nakon što u prvome kolu nisu uspjeli savladati Newcastle, sada su izgubili na domaćem terenu od Liverpoola s 2-0. Prvo poluvrijeme završilo je bez pogodaka, ali s blagom inicijativom Liverpoola koji je tijekom cijele utakmice bio opasnija momčad od "topnika" koji su najbolju priliku imali u 67. minuti utakmice kada je Robin van Persie s nekih sedam metara iskosa tukao u bliži kut vratara Reine, ali je ovaj nogom uspio skrenuti loptu u korner.

U 70. minuti utakmice Arsenal je ostao sa igračem manje nakon što je Ganac Frimpong dobio druži žuti karton nakon prekasnog starta na Charlieja Adama. Liverpool je svoju dominaciju pretočio u vodstvo u 79. minuti nakon što je obrambeni igrač Arsenala Ignasi Miquel prilikom izbijanja lopte iz svog kaznenog prostora pogodio Aarona Ramseyja u glavu nakon čega se ista u idealnom luku odbila iza leđa vratara Wojciecha Szczęsnog. Drugi pogodak stigao je u 90. minuti kada je nakon odlične kombinacije Downing – Meireles – Suarez ovaj potonji zabio za konačnih 2-0.

Nakon posljednjeg sučeva zvižduka menadžeri momčadi Arsene Wenger i Kenny Dalglish kulturno su si pružili ruke bez dodatnih verbalnih uvreda, za razliku od prošle sezone kada je Dalglish nakon utakmice, nakon što mu se Wenger požalio da su njegovi igrači zabili neregularan pogodak, rekao menadžeru "topnika" "piss off (nosi se)".

Spomenimo još da je Arsene Wenger po 850. put u svojoj karijeri vodio momčad Arsenala u svim natjecanjima.

Engleska 1. liga, 2. kolo
Arsenal 0 2 Liverpool
Strijelci
0:1 C. Jenkinson (ag, 78') 0:2 L. Suarez (90')
E. Frimpong 70'

90'+ Utakmica je završila rezultatom 2-0. Arsenal sada nakon dva kola ima tek jedan bod, dok je Liverpool sada na četiri boda

90' GOOOOOOOOOOOOL! 2-0 za Liverpool. Sjajna akcija Lucas-Meireles-Suarez, a urugvajski napadač je lako loptu pospremio u mrežu. I ovaj pogodak će biti predmet rasprava jer je Suarez u trenutku kada je Lucas poslao loptu Meirelesu bio u zaleđu. Kako je Urugvajac postigao pogodak, onda će i ova akcija biti pod povećalom

szólj hozzá: Ar0-2Li[matchhighlight.com]

85' Liverpool nakon postignutog pogotka ima više loptu u nogama, ali konretnijih akcija nema

80' Treća izmjena Arsenala. Izlazi Walcott kojeg nismo vidjeli, a ušao je Bendter

78' GOOOOOOOOOOOL!!! Liverppol je iskoristio situaciju s igračem više. Suarez i Meireles su bili u jednoj šansi, a loptu je španjolski stoper Miguel 'napucao' u svog suigrača Ramseya. Od njega se lopta odbila u Arsenalovu mrežu, a izgleda kako je sudac trebao ranije zaustaviti cijelu akciju jer je Suarez izgleda bio u zaleđu

75' Meireles je sjajno izbacio Downinga na lijevom krilu, a on pucao dobro, ali ipak u golmana. Nešto prije toga polupriliku je imao i Suarez

74' Nije nam jasno zašto je Dalglish izvadio iz igre Carrolla kada ima situaciju s igračem više. Liverpool u ovom trenutku praktično ima samo jednog klasičnog napadača

70' Arsenal je ostao s igračem manje! Frimpong je 'zaradio' drugi žuti karton nakon jednog neopreznog starta na Lucasu. Dalglish odmah reagira i u igru šalje Luisa Suareza te Raula Merielesa. Izašli su Carroll i Kuyt. Kod Arsenala izlazi Aršavin, a ulazi Lansbury

livfrimred4545 by arsenalist

68' Oldična prilika za Arsenal. Aršavin se nekako izborio za loptu u šesnaestercu te je vratio Van Persieju koji nije uspio savladati Reinu. Aršavin je možda napravio prekršaj, ali sudac ga nije svirao

66' Ukoliko obje momčadi ovako budu igrale i u nastavku sezone ne mogu biti nikakva prijetnja za osvajanje prvenstva, a i borba za ulazak u Ligu prvaka je upitna. Doduše, Liverpool ove godine ne igra u niti jednom natjecanju u Europi

62' I dalje se uglavnom igra na sredini terena. Povremeni bljeskovi s obje strane nisu dovoljni da bi se utakmici dala prolazna ocjena. No, to ne sprječava navijače na Emiratesu da pjesmom bodre svoje igrače

54' Odlična prilika za Liverpool. Adam je uposlio Carrolla koji je loptu vratio Kellyu. Liverpoolov desni bočni igrač je snažno potegnuo, ali pogodio tek stativu...

51' Prvih pet minuta drugog poluvremena nudi sličnu igru kao u prvih 45 minuta - nogomet kojeg Arsenal i Liverpool nudi je prilično dosadan. Sve se odvija na sredini terena i to bez da iti jedna momčad stvara prave akcije

46' Počelo je drugo poluvrijeme bez bilo kakvih izmjena

45' Završilo je prvo poluvrijeme. Rezultat je 0-0, a niti jedna momčad nije pružila visoki nivo igre. Nakon skromnog početka Liverpool je preuzeo inicijativu da bi pred kraj poluvremena Arsenal bio bolja momčad. Ipak, rezultat odgovara prikazanom. Ništa-ništa

39' Downing je pucao pokraj vrata Arsenala, a dok mreže miruju na Emiratesu, Newcastle je u gostima kod Sunderland poveo s 1-0 pogotkom Taylora u 61. minuti. ta utakmica je počela u 13 sati po hrvatskom vremenu

35' Zadnjih par minuta se igra nešto bolji nogomet nego na početku utakmice. Žustri su igrači na obje strane, ali i dalje nema previše izrazitih prilika. Lijepu je šansu imao Nasri nakon što je s loptom pretrčao gotovo pola terena. Na kraju je njegov udarac prošao kraj vratnice

30' Prva prilika za Arsenal. Frimpong je pucao s 20-ak metara, ali je Reina loptu skrenuo u korner

28' Andy Carroll je dobio žuti karton nakon što je igrao loptom nakon sučevog zvižduka.

23' Liverppol je počeo bolje igrati. Opet je napad išao preko lijeve strane, nabacio je Kuyt, a glavom pucao Henderson. Opet u Arsenalovog vratara

20' Prva prava prilika na utakmici. S lijeve strane Liverpoolovog napada centrirao je Downing, a u šesnaestercu je najviši bio Andy Carroll koji dobro puca, ali vratar Szczesny je loptu izbio u korner. Nakon udarca iz kuta lijepo je pucao Kuyt, ali preko gola

16' Iz igre je zbog ozljede izašao Kosienly, a umjesto njega je ušao Miguel

13' Zatresla se mreža Arsenala, ali tek nakon što je Carroll napravio prekšaj u napadu. Nakon toga je Kuyt lijepo pucao, ali Szczesny se nije ni trudio reagirati

8' Ne igra se dobar nogomet na početku ove utakmice. Arsenal je imao nekoliko kornera, ali bez konkretnog učinka dok Liverpool nije imao ni to. Prvi žuti karton na utakmici dobio je Frimpong

5' Prva poluprilika za Liverppol - Kuyt je pucao prema golu, ali ipak dosta slabašno i bez prave prijetnje

2' Slobodni udarac za Liverpool je s više od 20 metara izveo Adam, ali visoko preko gola

1' Počela je utakmica u Londonu

Obje momčadi su u prvom kolu osvojile po samo bod. Arsenal je odigrao 0-0 na gostovanju kod Newcastlea, a Liverpool je na domećem terenu odigrao tek 1-1 sa Sunderlandom. Jasno je kako će i Wenger i Dalglish u ovoj utakmici tražiti popravak dojma iz prvog kola i prva tri boda u ovom prvenstvu.

Najavljen sastav Arsenala: Szczesny – Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Sagna – Frimpong, Ramsev, Nasri - Aršavin, Walcott, Van Persie

Liverpool bi na Emirates trebao istrćati u sljedećem sastavu: Reina – Kelly, Carragher, Affer, Jose Enrique – Lucas, Henderson, Adam, Downing – Kuyt, Carroll