Uvjerljivi Katalonci

Barca sredila Malagu za povratak na vrh, Atletico ponovo pobjeđuje

Nakon dva uzastopna remija u prvenstvu, Atletico i Barcelona su se u 21. kolu Primere uvjerljivo vratili na pobjednički kolosijek. Atletico je kao gost sa 4:2 pobijedio Vallecano, dok je Barcelona na Nou Campu pobijedila Malagu 3:0...

Barca je dugo lomila otpor Malage, sve do 40. minute kada je pogodio Gerard Pique, da bi u nastavku Pedro Rodriguez (55) i Alexis Sanchez (61) osigurali pobjedu. Leo Messi je odigrao cijelu utakmicu, ali se nije uspio upisati u strijelce.

Barcelona ima 54 boda, koliko i Atletico Madrid koji je ranije skočio na prvo mjesto pobjedom kod Rayo Vallecana (4-2), ali su Katalonci na čelu jer imaju bolju razliku pogodaka. Real Madrid je treći s 53 boda.

Dvostruki strijelac za Atletico bio je Arda Turan, dok su po jedan gol postigli David Villa i Diego Costa. Potonjem je to bio 20. ovosezonski gol i prvi nakon tri ligaška susreta posta.

Već u osmoj minuti susreta za vodstvo Atletica zabio je Villa, nakon nesebičnog dodavanja Coste, da bi četiri minute kasnije vratar gostujućeg sastava Thibaut Courtois obranio jedanaesterac Jonathanu Vieri. Turan je svoj prvi gol postigao u 30. minuti za vodstvo gostiju 2-0, da bi se Viera potom uspio djelomično iskupiti za nerealizirani jedanaesterac i vratiti Rayo u igru. Ipak, već do poluvremena Turan nakon prekida zabija svoj drugi pogodak, a Costa potkraj postavlja točku na 'i'.

U ranije odigranim utakmicama Athletic Bilbao deklasirao je u gostima Osasunu 5-1 uz dva gola Artiza Aduriza, dok je Almeria upisala važna tri boda slaveći minimalnu 1-0 pobjedu protiv Getafea. (TS)

Primera, 21. kolo:

Rayo Vallecano - Atletico Madrid 2-4 (Viera 40, Larrivey 76 / Villa 8, Turan 30, 44, Costa 75)

Osasuna - Athletic Bilbao 1-5 (Armenteros 11 / Susaeta 3, Aduriz 16, 62, Gomez 84, Sola 88)

Almeria - Getafe 1-0 (Zongo 49)

Barcelona - Malaga 3-0 (Pique 40, Pedro 55, Sanchez 61)