Petarda Valencije

Preokret Maribora u Belgiji, Fiorentina i Eintracht stopostotni

Do trećih su pobjeda u isto toliko kola Europa lige u skupinama E i F stigli nogometaši Fiorentine, odnosno Eintrachta iz Frankfurta.

Fiorentina je na svom Artemio Franchiju savladala očekivano rumunjski Pandurii 3:0 golovima Joaquina, Matosa Santosa Rydera i Juana Cuadrada, dok je u drugom susretu skupine Dnjipro slavio na gostovanju kod Paços de Ferreire 2:0 golovima Ruslana Rotana i Evgenija Konopljanke i tako došao do druge pobjede. Nikola Kalinić igrao je za Dnjipro do 58. minute, dok je Ivan Strinić odigrao cijeli susret.

U skupini F Eintracht je u Frankfurtu pobijedio Maccabi Tel Aviv 2:0 golovima Vaclava Kadleca i Alexandera Meiera, a posao je bundesligaškom sastavu bio olakšan budući je izraelski sastav već od 34. minute igrao bez isključenog Tal Ben Haima. Srđan Lakić zaigrao je za Eintracht od 77. minute zamijenivši strijelca drugog gola Meiera.

Bordeaux je nakon dvaju poraza u drugoj utakmici skupine savladao APOEL 2:1 kasnim golom Carlosa Henriquea u 89. minuti. Potencijalni hrvatski reprezentativac Gregory Sertic odigrao je za francuski sastav prvih 45 minuta.

U skupini D engleski drugoligaš Wigan odigrao je na svom DW Stadiumu 1:1 protiv ruskog prvoligaša Rubina, uhvativši bod dalekometnim golom Nicka Powella, dok je Maribor slavio na gostovanju kod belgijskog Zulte Waregema 3-1 usprkos isključenju Martina Mileca iz 57. minute. Veznjak slovenskog prvaka požutio je dva puta u razmaku od samo tri minute drugog poluvremena.

Europa liga, 3. kolo:

skupina A:

Swansea - Kuban 1:1 (Michu 68 / Cisse 90-11m)

Valencia - St. Gallen 5:1 (Alcacer 12, Cartabia 21, 30, Ricardo Costa 33, Canales 71 / Nater 74)
Redoslijed: 1. Swansea 7, 2. Valencia 6, 3. St. Gallen 3, 4. Kuban 1.