Hat-trickovi Van Persieja i Berbatova, Kranjčar napokon zaigrao

Favoriti su u subotnjim utakmicama 24. kola engleskog nogometnog prvenstva bili uspješni, a Tottenham je do jednog boda na St. James Parku stigao u 1. minuti sudačke nadoknade...

Tada je Aaron Lennon pogodio sami kut udarcem desnom nogom s desetak metara. Sa slične je udaljenosti, ali iskosa s lijeve strane, domaćina u vodstvo doveo Fabricio Coloccini. Bila je to očekivano dinamična i dopadljiva utakmica u kojoj je Tottenham imao znatno više loptu u svom posjedu, ali je rezultat po stvorenim prilikama realan.

Za goste je debitirao južnoafrički reprezentativac Steven Pienaar, pojačanje iz Evertona. Zamijenio ga je Niko Kranjčar u 84. minuti. Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu za Spurse, dok su Vedran Ćorluka i Stipe Pletikosa ostali na klupi. Modrić je u 76. minuti umalo zabio gol. Tukao je silovito s nekih 14-15 metara, ali je pogodio gredu.

Manchester United, vodeća i jedina neporažena momčad u prvenstvu, deklasirao je na Old Traffordu Birmingham s 5-0, a bugarski napadač Dimitar Berbatov zabio je tri gola, te je sada usamljen na vrhu ljestvice strijelaca sa 17 pogodaka. Prati ga Carlos Tevez iz gradskog rivala Cityja sa tri gola manje. Po jedan gol za ''crvene vragove'' dodali su Giggs i Nani.

Hat-trick upisao je i Nizozemac Robin van Persie u domaćoj pobjedi svog Arsenala nad Wiganom 3-0. Mogao je zabiti i četiri, ali je u 71. minuti jako loše izveo penal i promašio okvir gola. Poput Tottenhama, bod u prvoj minuti sudačke nadoknade spasio je i Everton, kod kuće protiv West Hama. Zabio je Fellaini za konačnih 2-2. Gosti su dva puta vodili.

Uz trostruke strijelce Berbatova i Van Persieja, istaknula su se i dvojica nogometaša koji su postigli po dva gola. Američki reprezentativac Clint Dempsey učinio je to u domaćoj pobjedi Fulhama protiv Stokea 2-0, a Kieran Richardson u gostujućem slavlju Sunderlanda kod Blackpoola 2-1. Ranije je to, podsjetimo, uspjelo i Fernandu Torresu u pobjedi Liverpoola kod Wolverhamptona 3-0.