Chelsea 'kiksao'

City opet ponizio Spurse i preuzeo vrh, ljepotica kola u Birminghamu!

Nogometaši Manchester Cityja još su jednom ove sezone razbili Tottenham, a pobjeda ove srijede im je donijela i penjanje na sam tron ljestvice…

U 23. kolu engleske Premierlige City je sa čak 5-1 pobijedio Tottenham na White Hart Laneu. Ostvarila je tako Pellegrinijeva momčad ove sezone, u dvije prvenstvene utakmice, razliku pogodaka od čak 11-1 protiv ove londonske momčadi (doma je City slavio sa čak 6-0).

Današnja je utakmica prelomljena početkom drugog dijela. Jedini je pogodak u prvom dijelu postigao Sergio Agüero za goste, a onda je u 50. minuti domaći igrač Danny Rose napravio i penal, te zaradio crveni karton. Yaya Toure je povećao na 2-0, a samo dvije minute kasnije bilo je 3-0 zaslugom Edina Džeke.

Recimo i da je premijerni prvenstveni pogodak, u završnoj fazi utakmice, postigao za City crnogorski nogometaš Stevan Jovetić.

Manchester City je pobijedio u 15 od posljednjih 16 utakmica. Nije svladao samo Blackburn u FA Cupu (1-1).

City je tako iskoristio kiks Arsenala od dan ranije i zasjeo na prvo mjesto ljestvice, dok isto nije učinio Chelsea koji je odigrao utakmicu bez pogodaka na svom Stamford Bridgeu protiv West Hama. U prvom su dijelu igrači Josea Mourinha bili uspavani, a u nastavku aktivniji, ali i sve nervozniji kako se bližio kraj.

Totalno drugačija je bila utakmica u Birminghamu gdje je Aston Villa s 4-3 pobijedila West Bromwich. Čak šest pogodaka je postignuto u prvih 45 minuta, a gosti mogu žaliti jer su utakmicu otvorili s 2-0 poslije samo deset minuta.

U nastavku je jedini, ujedno i ključni pogodak, zabio Christian Benteke s bijele točke, a dodajmo da je Fabian Delph, igrač Aston Ville, pogodio suparničku, ali i vlastitu mrežu.

U četvrtom ogledu večeri Sunderland je došao do bitnih bodova za bijeg sa začelja. Ranim pogotkom Adama Johnsona pobijedio je Stoke s 1-0. (TS)

Premierliga, 23. kolo:

Tottenham - Manchester City 1-5 (Capoue 59 / Agüero 15, Toure 51, Džeko 53, Jovetić 78, Kompany 89)

Chelsea - West Ham 0-0

Sunderland - Stoke 1-0 (Jonhson 17)

Aston Villa - West Bromwich 4-3 (Weimann 12, Bacuna 25, Delph 37, Benteke 64-11m / Brunt 4, Delph 9-ag, Mulumbu 43)