Pranjiću odlična dvojka, Petriću loših 5.5 u 12. kolu

Od izvrsnih do poražavajućih raspon je ocjena kojima je Kicker vrednovao učinke hrvatskih nogometaša u 12. kolu njemačkog nogometnog prvenstva...

Najbolju jedinicu i najslabiju šesticu nitko nije dobio, međutim, bilo je igrača koji su "koketirali" s tim izvedbama.

Bayernov Danijel Pranjić zaslužio je vrlo visoku ocjenu 2 u 3-0 pobjedi svoje momčadi protiv Nürnberga. Pranjić je bio asistent kod uvodnog gola domaćina, a njegova lopta do Marija Gomeza (dvostrukog strijelca i jednakom ocjenom valoriziranog napadača) bila je odlučna i da aktualni prvak izbori jedanaesterac. Odigrao je Pranjić cijelu utakmicu u kojoj je dobio i žuti karton.

U susretu Hoffenheima i Freiburga (1-1) nije bilo Josipa Šimunića, ali je zaigrao Boris Vukčević (3). Startao je u utakmicu i igrao do 66. minute kada ga je zamijenio Ibišević. U istoj minuti u igru je ušao i Salihović, a obojicu BiH reprezentativaca Kicker nije brojčano vrednovao. Zato je gostujućeg Mensura Mujdžu, četvorkom.

Mario Mandžukić dobio je posljednjih šest minuta u 2-2 remiju Wolfsburga i Schalkea, premalo da bi se njegov trud mogao vrednovati. Kapetan momčadi Edin Džeko, strijelac jednoga gola, dobio je 2.5. U Schalkeovoj momčadi do 84. minute igrao je Ivan Rakitić, slabo, za ocjenu 4.5 po sudu Kickera.

Jednako je slab kao i Rakitić u 4-0 domaćem porazu Kölna od Borussije iz Mönchengladbacha bio Mato Jajalo, a još slabiji golman momčadi Miro Varvodić s iznimno lošom peticom.

U konkurenciji Hrvata u ovome kolu među strijelce se upisao Ivo Iličević u 3-3 remiju Kaiserslauterna protiv Stuttgarta. Ocijenjen je s vrlo dobrih 2.5, dok su njegovi suigrači i sunarodnjaci Srđan Lakić (3) i Stiven Rivić (3.5) prošli s nešto slabijim, ali još uvijek dobrim ocjenama.

Najslabiji Hrvat kola je Mladen Petrić. Bez učinka u 2-0 porazu HSV-a od dortmundske Borussije valoriziran je s iznimno loših 5.5.