Pranjić asistirao Robbenu, Bayern se popeo na treće mjesto Bundeslige

Nogometaši Bayerna probili su se na treće mjesto bundesligaške ljestvice nakon što su u 20. kolu kao gosti svladali Werder s 3-1. Zaostatak za vodećom Borussijom ipak nisu smanjili budući da su Dortmunđani slavili kod Wolfsburga s 3-0...

Stvari se za Bavarce nisu dobro razvijale u Bremenu budući da je domaće u vodstvo u 47. minuti doveo Per Mertesacker. Torsten Frings je izveo slobodan udarac gotovo s centra, Sebastian Prödl je glavom prebacio loptu Mertesackeru koji je neometan iskosa s lijeve strane kaznenog prostora matirao Thomasa Krafta.

Bayern se vratio u igru u 65. minuti kada je hrvatski reprezentativac Danijel Pranjić s lijeve strane sjajno pred golom pronašao Arjena Robbena koji je spretno izjednačio. Deset minuta kasnije aktualni su prvaci poveli nakon što je svoj drugi gol, ali ovaj put u vlastitu mrežu, zabio Mertesacker, skrenuvši loptu koju je uputio Mario Gomez. Priču je u 86. minuti zaključio Miroslav Klose kojem je to bio prvi bundesligaški pogodak nakon travnja prošle godine. Treba svakako pritom spomenuti nesebičnost Thomasa Müllera koji je i sam mogao zabiti, ali je gurnuo loptu suigraču koji je ove sezone imao velikih problema s ozljedama.

Sam kraj utakmice obilježio je, pak, domaći vratar Tim Wiese koji je izvan kaznenog prostora napravio grubi prekršaj nad Müllerom što mu je zasluženo donijelo crveni karton. Dodajmo još da je Pranjić odradio svih 90 minuta za Bayern.

Borussia Dortmund je došla i do desete gostujuće pobjede u 11 ovosezonskih dvoboja. Već u drugoj minuti strijelac je bio Lucas Barrios. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena odbijanac je u kaznenom prostoru iskoristio Nuri Sahin za 2-0, da bi Mats Hummels u 71. minuti ugasio svaku nadu Wolfsburgu za koji je Mario Mandžukić odigrao prvih 45 minuta.

Schalke je u prvom dvoboju nakon odlaska Ivana Rakitića ubilježio i peti domaći poraz ove sezone. Bolji je s 1-0 bio Hoffenheim, a ključni se trenutak dogodio već u četvrtoj minuti kada je korner izveo bosanski nogometaš Sejad Salihović, a Isaac Vorsah glavom matirao Manuela Neuera. Potencijalni hrvatski reprezentativac Boris Vukčević odigrao je cijelu utakmicu za goste, dok je Josip Šimunić ostao na klupi. Puni je angažman odradio i Salihović, dok je drugi reprezentativac BiH, Vedad Ibišević, izašao u 84. minuti. U redovima Schalkea priliku je od početka drugog dijela dobio švicarski Hrvat Mario Gavranović.

St. Pauli je s 3-0 bio bolji od Kölna za koji je u drugom poluvremenu igrao Mato Jajalo (žuti karton), dok je drugi hamburški klub, HSV, poražen u gostima kod Nürnberga (2-0). Mladen Petrić je ušao u 46. minuti, ali nije mogao pomoći svojoj momčadi.