Nova svađa

Pozadina pobjede Reala: Mourinho kaznio Casillasa zbog kontakta s Barcom?

U ogledu za Trofej Santiago Bernabeu, nogometaši Real Madrida pobijedili su na stadionu istog imena u Madridu turski Galatasaray s 2-1...

Iznenađujuće su gosti bolje otvorili ovu revijalnu utakmicu, te su i poveli u 11. minuti pogotkom Inana. Domaćin je nakon toga preuzeo inicijativu. Najveće probleme turskoj obrani zadavao je Kaka.

U 34. minuti, Ramos je izjednačio glavom nakon slobodnog udarca kojeg je izveo Xabi Alonso. Pobjedu je ''kraljevskom klubu'' osigurao francuski napadač Karim Benzema, koji je ušao u drugom poluvremenu. Xabi Alonso je imao zasluge i za ovaj pogodak, jer je uposlio Benzemu finim dodavanjem.

No, ovaj 'trofejčić', kako bi rekao Mourinho, imao je i neugodnu pozadinu. Kako piše madridski sportski list Marca, inače vrlo blizak Realu, došlo je do male svađe između Josea Mourinha i Ikera Casillasa. Naime, Casillas, koji je poznat po pomirbenim stavovima, pozvao je Puyola i Xavija na pomirbu nakon novog zaoštravanja odnosa između Barce i Reala.

To se, piše Marca, nije svidjelo Mourinhu. Smeta što je to legendarni vratar Reala napravio na svoju ruku, bez njegove dozvole. Zato na ovoj utakmici Casillas nije ni branio. Marca tvrdi da je to bila Mourinhova odmazda.

Incidentni Jose novinarima je nakon utakmice kratko odbrusio kako Casillas može na telefon pričati s kim god želi, no u to nisu povjerovali novinari Marce i Asa, madridskih sportskih listova.