Pogledajte video

Povijesna blamaža: Liverpool ispao iz FA Kupa od trećeligaša!

U nedjelju su u FA Kupu iznenadili Brentford i Leeds, ali za pravi šok pobrinuo se - Oldham.

Trenutno tek 19. momčad treće lige (League One je treći razred engleskog nogometa) na svom je Boundary Parku s 3:2 izbacila Liverpool iz daljnjeg natjecanja!

Autogolom Martina Škrtela Oldham je poveo već u trećoj minuti. U 17. poravnava Luis Suarez da bi na izdisaju prvog poluvremena Matt Smith ponovno bacio u delirij domaće navijače.

Tek što se krenulo u nastavak utakmice - 3:1! Zabio je Wabara, nakon čega je Liverpool sve karte bacio u napad. Domaćini su odolijevali sve do 80. minute kada Joe Allen smanjuje na 3:2, a u napadima Redsa koji su uslijedili najbliže pogotku bio je Steven Gerrard. Njegov udarac u 90. minuti odsjeo je na gredi, što je bio signal za početak velikog slavlja.

Oldham vs Liverpool 3:2 MATCH HIGHLIGHTS by UCL2410

Inače, prvi je ovo put da je Liverpool primio tri ili više golova od nekog niželigaša još od 1956. godine kada su odigrali 3:3 protiv Scunthorpea.