Sve zbog jednog čovjeka

Ponavlja se utakmica Ajax - AZ Alkmaar iza zatvorenih vrata!

Iz Nizozemskog nogometnog saveza (KNVB) donijeli su odluku kako će se prekinuta utakmica osmine finala Nizozemskog kupa između Ajaxa i AZ Alkmaara ponoviti u cijelosti 19. siječnja pred praznim tribinama...

Podsjećamo, pri 1-0 vodstvu Ajaxa protiv AZ Alkmaara 21. prosinca s tribina Amsterdam Arene se u 36. minuti na travnjak probio 19-godišnji pijani huligan i u punom sprintu krenuo na kostarikanskog vratara gostujućeg sastava.

Prisebni i fizički snažniji golman spremno ga je dočekao, srušio ga preciznim volej-udarcem, te još dva puta udario punom nogom u tijelo dok je ležao na tlu. Vrataru Alvaradu je potom pokazan izravni karton koji je kasnije Nizozemski nogometni savez (KNVB) poništio, dok je utakmica prekinuta.

Iz KNVB-a objasnili su kako bi bilo "nerazumno" nastaviti utakmicu od 37. minute jer bi u tom slučaju AZ Alkmaar morao igrati s desetoricom igrača zbog isključenja kostarikanskog vratara, iako je ono kasnije poništeno.

Ovako će obje momčadi krenuti od nule, a biti će lišene i pomoći s tribina. Pobjednik susreta igrat će u četvrtfinalu protiv trećeligaša GVVV-a.