Skandal u Nizozemskoj

Utakmica Ajaxa i AZ-a prekinuta nakon što je vratar 'iscipelario' huligana

Utakmica osmine finala Nizozemskog nogometnog kupa između Ajaxa i AZ-a prekinuta je pet minuta prije kraja prvog poluvremena nakon što je jedan huligan utrčao na travnjak Amsterdam Arene i napao vratara gostiju Estebana…

No, kostarikanski golman nije ostao dužan. Nakon što je izgrednik pao na tlo, Esteban ga je dvaput pogodio nogom prije no što je na mjesto incidenta dotrčao zaštitar. Sudac je potom pokazao vrataru AZ-a crveni karton što je potpuno razbjesnilo trenera gostiju Gertjana Verbeeka koji je svoju momčad povukao s terena. Utakmica nakon toga više nije nastavljena.

Devetnaestogodišnji huligan je uhićen, a prema izvještajima nizozemskih medija, bio je pod utjecajem alkohola.

Ajax je, inače, u trenutku prekida vodio s 1-0 pogotkom Gregoryja van der Wiela.

Heerenveen je pak na svom stadionu deklasirao drugoligaša Top Ossa 11-1. Izjednačenje je to najuvjerljivije pobjede u povijesti kluba koji je u sezoni 1994/95 nadigrao niželigaša HZVV-a, također u kupu, identičnim rezultatom.

Također je momčad koju vodi Rob Jans četvrti put u klupskoj povijesti upisala dvoznamenkasti broj golova.

Heerenveen je inače ove sezone u 20 natjecateljskih dvoboja zabio 58 golova (2.90 po utakmici), što je više od bilo kojega drugog nizozemskog prvoligaša.