Milito promašio penal

Pogledajte Zanettijev prodor 'a la Maradona' kojim je zapalio Meazzu!

Muke Interovih nogometaša nastavile su se i u 28. kolu Serije A. “Nerazzurri” su protiv Atalante na svome San Siru odigrali samo 0-0...

Pobijedio je Inter Atalantu u šest posljednjih prvenstvenih utakmica na svome terenu, a između toga jednom i u Talijanskom kupu.

No, milanski je klub danas u takvoj situaciji da i nije nikakvo iznenađenje što je Atalanta iščupala bod. Ranierijevoj je momčadi ovo bila peta uzastopna domaća utakmica u prvenstvu u kojoj nije došla do pobjede, a ukupno gledajući u posljednjih devet kola ima samo jedno slavlje.

U nedjelju je Interov antijunak bio Diego Milito koji u 23. minuti nije iskoristio jedanaesterac nakon prekršaja Gianpaola Bellinija na Giampaolu Pazziniju. Svi pokušaju “crno-plavih” u nastavku nisu dali nikakvog ploda. Inače, Inter je ove sezone promašio tri od šest penala u Seriji A.

Palermo je i dalje bez pobjede u gostima ove sezone, a u nedjelju je kod Leccea tek peti put osvojio bod (1-1). Zaustavili su Sicilijanci time barem seriju od tri uzastopna poraza. Lecce je poveo već u šestoj minuti pogotkom Davida Di Michelea s bijele točke. Devet minuta kasnije glavom je izjednačio Ezequiel Muñoz na asistenciju Josipa Iličiča. Naš je Igor Budan ušao u igru za Palermo u 60. minuti. Dodajmo i da su obje momčadi ostale s igračem manje, Lecceu je u 17. minuti isključen Massimo Oddo, a Palermu u 41. Nicolas Bertolo.

Catania je i dalje u sjajnom razdoblju. Već je šest kola bez poraza, a u nedjelju je pred svojim navijačima srušila Lazio pogotkom Nicole Legrottagliea u 80. minuti. Bologna i Chievo su odigrali 2-2, a Marco Di Vaio je došao do svoga desetog pogotka u prvenstvu. U svakoj od četiri sezone u dresu Bologne 35-godišnji je veteran uspio postići najmanje deset golova. Mauricio Pinilla je, pak, hat-trickom odveo Cagliari do pobjede (3-0) protiv Cesene. Nikad prije u Seriji A 28-godišnji Čileanac nije postigao više od jednog gola u utakmici, ali ova je nedjelja očito bila njegov dan. Istina, dva je puta bio precizan s bijele točke.

Serie A: Napoli u zadnjih deset minuta od 0-2 do 2-2

U nevjerojatnoj završnici nogometaši Napolija su uhvatili bod na gostovanju kod Udinesea (2-2) u 28. kolu Serije A i to nakon što su gubili s 2-0 sve do 81. minute.

Giampiero Pinzi je u 28. minuti doveo domaće u vodstvo, a prednost je u 52. minuti povećao najbolji klupski strijelac Antonio Di Natale svojim 19. prvenstvenim pogotkom. Zanimljivo, u posljednja dva sudara ovih klubova u Udinama Di Natale je postigao hat-trick, a zabijati je nastavio i u nedjelju, iako u nešto skromnijoj varijanti.

Diego Fabbrini je u 60. minuti dobio drugi žuti karton i tu je Udinese polako počeo kliziti nizbrdo. Edinson Cavani je u 75. minuti promašio penal za Napoli, točnije obranio ga je Samir Handanovič. Nevjerojatnom slovenskom vrataru je to već sedmi obranjeni jedanaesterac od 14 mogućih u zadnje dvije sezone!

Za neiskorišteni kazneni udarac Cavani se, međutim, iskupio do kraja utakmice dvama pogocima. U 81. minuti je pogodio iz slobodnog udarca, a u 85. iz prilično neugodnog kuta. Urugvajac sada na kontu ima 18 golova Seriji A. Napoli je, pak, ove sezone postigao već 15 pogodaka u zadnjih 15 minuta utakmica, više od bilo koje druge momčadi u ligi. (TS)