Manchester City slavio

Pogledajte sjajan 'slobodnjak' Kolarova i dva gola Džeke

Kao prvi su se u polufinale engleskog Capital One kupa plasirali nogometaši Sunderlanda i Manchester Cityja...

Dramatična je bila utakmica Sunderlanda i Chelseaja koja se razriješila u produžecima i na kraju je pobjednik bio domaćin koji je slavio 2-1.

Treba reći kako je Chelsea bio prilično nesretan u ovom ogledu jer je primao golove u pretposljednjim minutama osnovnog dijela utakmice, te drugog produžetka.

ALEX KOLAROV, goal vs. Leicester by beraharyson

Chelsea je vodio autogolom Leeja Cattermolea (uz suradnju s Lampardom) i tih je 1-0 stajalo sve do 89. kada je izjednačio Fabio Borini. Otišlo se u produžetke, u čijem je smiraju, u 119. minuti, strijelac za konačno slavlje Sunderlanda bio Sung-Yueng Ki.

Goal Dzeko - Leicester 0-2 Manchester City - 17... by all-goals-Highlights

Podsjetimo da su ove dvije momčadi nedavno igrale u prvenstvu, te da je tada Chelsea kao gost slavio 4-3.

Manchester City je s 3-1 slavio kod Leicestera, jednog od najboljih drugoligaša. Igrač utakmice je bio bosanski nogometaš Edin Džeko koji je zabio pogotke za 2-0 i 3-0, a zanimljivo da mu je oba puta asistirao James Milner. Prvi je gol za City, na otvorenju utakmice u 8. minuti, postigao Aleksandar Kolarov

U srijedu će preostala dva četvrtfinalna ogleda odigrati Stoke i Manchester United, odnosno, Tottenham i West Ham. (TS)

Kup kralja: Villarreal i Levante ispravili propuste iz prvih utakmica

Nogometaši Villarreala, Getafea, Levantea i Osasune prvi su sudionici osmine finala španjolskog Kupa kralja.

Najteži je posao imao Villarreal koji je u prvoj utakmici šesnaestine finala pred svojim navijačima odigrao samo 2-2 protiv Elchea. U uzvratu je, međutim, uspio pronaći put do pobjede (1-0) koja ga je lansirala među 16 najboljih, a jedini je strijelac u 57. minuti bio Jeremy Perbet.

Getafe je kod kuće bez poteškoća nadigrao drugoligaša Gironu s 4-1 (prva utakmica 1-1). Već je poslije pet minuta bilo 2-0, a do kraja je sve bila samo formalnost. U osmini finala će Getafe igrati protiv Barcelone, dakako pod uvjetom da Katalonci u kasnijoj utakmici pred svojim navijačima obrane velikih 4-1 protiv trećeligaša Cartagene.

Osasuna je u Pamploni odigrala 1-1 protiv Malage i prošla dalje na temelju više postignutih golova u gostima (prvi ogled 3-3). Levante je, pak, prvu utakmicu protiv drugoligaša Recreativa izgubio s 1-0, ali na svome je terenu slavio s 4-0 i osigurao osminu finala.

Francuski Liga kup: Nantes prvi četvrtfinalist

Francuski drugoligaš Auxerre nije imao snage za novo iznenađenje u francuskom Liga kupu, te je ispao iz natjecanja u osmini finala...

Podsjetimo kako je Auxerre, kao gost, u šesnaestini finala pobijedio Lille, ove sezone jednog od najboljih francuskih klubova, ali je ostao kratak za iznenađenje kod Nantesa koji je slavio 1-0. Strijelac jedinog pogotka na ogledu je bio Fernando Aristeguieta u 74. minuti, čime je odveo svoju momčad među osam najboljih. Sve ostale utakmice osmine finala na rasporedu su u srijedu.  (TS)

Capital One kup, četvrtfinale:

Sunderland - Chelsea 2-1 poslije produžetaka, 1-1 (Borini 89, Ki 119 / Cattermole 46-ag)

Leicester - Manchester City 1-3 (Dyer 77 / Kolarov 8, Džeko 41, 53)

Tottenham - West Ham (srijeda)

Stoke - Manchester United (srijeda)

Kup kralja, šesnaestina finala, uzvratne utakmice:

Elche - Villarreal 0-1 (Perbet 57), prva utakmica 2-2

Getafe - Girona 4-1 (Sarabia 2, Colunga 5 - 11m, Lafita 34, Lopez 73 / Jandro 59 - 11m), prva utakmica 1-1

Levante - Recreativo Huelva 4-0 (Simao 4, Ruben Garcia 18, Ivanschitz 50, Camarasa 53), prva utakmica 0-1

Osasuna - Malaga 1-1 (Weligton 1-ag / Eliseu 61), prva utakmica 3-3