Zabio za vodstvo i asistirao

Mandžo i dalje trpa: Pogledajte njegov novi gol za Bayern

Hrvatski nogometni reprezentativac Mario Mandžukić bio je glavni akter Bayernove pobjede 2-0 na gostovanju kod Nürnberga u sklopu 20. kola njemačke Bundeslige...

Mandžukić je najprije zabio vodeći pogodak na susretu u 18. minuti, a potom je u četvrtoj minuti nastavka susreta asistirao Philippu Lahmu za drugi gol Bayerna. Hrvatski je napadač u prvom poluvremenu krasno reagirao nakon ubacivanja Davida Alabe, te volejem smjestio loptu u lijevi kut za svoj 12. pogodak ove sezone u Bundesligi.

U četvrtoj minuti nastavka Mandžukić je na desnoj strani napada primio loptu, činilo se da je bio u zaleđu no linijski se sudac nije oglasio. Obrana Nürnberga je ispala, a naš je reprezentativac nesebično u sredini šesnaesterca poslužio Lahma koji mirno zabija za 2-0. Bila je to treća ovosezonska asistencija našeg napadača. Hrvat je igru napustio u 86. minuti, a zamijenio ga je Claudio Pizarro. Bayern je pobjedom ponovno vratio bodovnu razliku ispred Bayera na velikih i vjerojatno nedostižnih 13 bodova.

Nurnberg 0-1 Bayern Munich by Goals-Arena

Priključak za Bayerom zadržala je Borussija Dortmund, koja je također u gostima slavila kod Werdera s uvjerljivih 5-1. Robert Lewandowski, budući član Bayerna (od iduće sezone), i Henrih Mhitarjan postigli su po dva pogotka, dok je Manuel Friedrich zabio jedan za dortmundski sastav. Počasni pogodak za domaćina zabio je Levent Aycicek u 89. minuti susreta.

Pobjedu je upisao i Wolfsburg naših Ivice Olića i Ivana Perišića. Wolfsburg je pred svojim navijačima savladao Mainz s 3-0, a asistent drugog pogotka bio je naš Olić. Brzonogi napadač iz Davora ušao je u igru u u 63. minuti umjesto Perišića, a potom je tri minute kasnije s lijeve strane napada poslužio Basa Dosta koji je neumoljivo tukao za 2-0.

Preostala dva pogotka za Wolfsburg postigli su Ricardo Rodriguez i Luiz Gustavo. (TS)

Bundesliga, 20. kolo:

Wolfsburg – Mainz 3-0 (Rodriguez 59-11m, Dost 66, Luiz Gustavo 75)

Weder Bremen – Borussia (D) 1-5 (Aycicek 89 / Lewandowski 26, 85, Mhitarjan 41, 62, Friedrich 48)

Nürnberg – Bayern München 0-2 (Mandžukić 18, Lahm 49)

Freiburg – Hoffenheim 1-1 (Schmid 68 / Modeste 85)

Eintracht – Braunschweig 3-0 (Flum 7, Meier 43, Aigner 44)