Dobro ga 'pokosio'

Igrač mu slomio nekoliko kosti lica i zadao potres mozga!

Keržakov je u subotnjoj utakmici slomio nekoliko kosti lica vrataru Spartaka...

Glavna tema proteklog vikenda u Rusiji je brutalan start Aleksandra Keržakova nad vratarom moskovskog Spartaka i ukrajinske nogometne reprezentacije Andrijom Dikanom. 34-godišnji čuvar mreže je naime u subotnjem porazu svog kluba od Zenita (2-1) pred domaćim navijačima dobio potres mozga te frakturu nekoliko kosti lica nakon što ga je u 50. minuti utakmice ruskog prvenstva koljenom u glavu nesretno pogodio Zenitov napadač.

Keržakov je trčao prema golu, a u naletu je slučajno pokupio iskusnog vratara ukrajinske reprezentacije. U službenoj izjavi kluba rečeno je da je Dikan pretrpio višestruke prijelome kostiju lica i potres mozga. No, unatoč teškoj ozljedi i jakim bolovima, ukrajinski je vratar nastavio utakmicu još 10 minuta nakon sudara s Keržakovim, ali je ubrzo zatražio izmjenu.

"Ne osjećam se loše u ovom trenutku. No, osjećam bol i vjerojatno ću trebati operaciju. Doktori su mi rekli da je potrebno barem mjesec dana da mi zacijele kosti u licu i čeljusti", istaknuo je Dikan.

Glavno pitanje koje se postavlja od subotnje utakmice u Rusiji je, da li je Keržakov na bilo koji način mogao izbjeći taj brutalni start, je li za to imao vremena ili je strijelac drugog, ujedno i pobjedničkog pogotka za goste u 63. minuti ipak namjerno učinio.

"Bio je dovoljno udaljen od Dikana, barem jedan metar, Zbog toga je mogao povući koljeno na prsa ili ga barem nekako skloniti od Dikana. Doista mi se činilo da je za to bilo dovoljno vremena", istaknuo je Vjačeslav Koloskov iz tamošnjeg nogometnog saveza. Keržakov nije kažnjen za start, iako su neki izrazili protest i zahtjev da se 29-godišnjeg napadača ipak kazni naknadno, čak i suspendira na neko vrijeme.

Kako god bilo, činjenica je da je pred Dikanom sada barem nekoliko tjedana stanke te se postavlja pitanje hoće li biti spreman za Euro, koje njegova zemlja ove godine suorganizira s Poljskom. Kobna je ozljeda produbila ukrajinsku krizu s vratarima budući da je Oleksandr Ribka iz Šahtara suspendiran na dvije godine zbog pada na doping-testu.

Jedini iskusni čuvar mreže kojeg trenutno na raspolaganju ima izbornik Oleh Blohin je 37-godišnji vratar kijevskog Dinama Oleksandr Šovkovski. (M.I./TS)