Juventus zabio iz zaleđa?

Pogba odlučio torinski derbi, Kovačiću bod, poraz Kelave

Nogometaši Juventusa zasluženo su svladali u gostima gradskog rivala Torina s 1-0 u ogledu 6. kola Serie A, iako je pogodak koji je Paul Pogba postigao u 54. minuti vjerojatno trebao biti poništen zbog zaleđa…

Nakon kornera s lijeve strane, Bonucci je glavom prenio loptu prema Tevezu, koji je iz neposredne blizine pogodio gredu, a odbijenu loptu je Pogba iz blizine pospremio u praznu mrežu. Domaćini su, vjerojatno s pravom, apelirali da je pogodak bio neregularan zbog zaleđa Carlosa Teveza.

Juventus je bio znatno bolja momčad u gradskom derbiju, e čemu govori i omjer udaraca u okvir gola 6-0 u okvir gola. Torino je tako nastavio svoj loš niz rezultata u gradskim derbijima, jer nije pobijedio od 1995. godine, a izgubio je sedam od zadnjih osam utakmica.

Torino 0-1 Juventus (Highlights) 29... by ourmatch

Juventus je privremeno skočio na 2. mjesto na ljestvici sa 16 bodova, koliko ima i vodeći Napoli. Prati ih Roma s bodom manje, ali i utakmicom manje. Torino drži 9. mjesto s 8 bodova.

Prva pobjeda Catanije, Kovačiću bod, poraz Kelave

Nogometaši Catanije upisali su u 6. kolu talijanske Serije A svoju prvu ovosezonsku pobjedu savladavši na domaćem travnjaku Chievo s 2-0.

Po jedan gol u svakom poluvremenu zabila je Catania, a strijelci su bili Jaroslav Plašil u prvom i Lucas Nahuel Castro u drugom dijelu. Prethodno ovom susretu Catania je osvojila tek jedan bod u pet dosadašnjih kola.

Inter Matea Kovačića odigrao je 1-1 na gostovanju kod Cagliarija. Oba su gola postignuta u završnom dijelu susreta. Tako je Inter poveo preko Maura Icardija koji je glavom u 75. minuti pospremio ubacivanje Yuta Nagatoma, da bi konačan rezultat postavio Radja Nainggolan dalekometnim udarcem. Mateo Kovačić odigrao je svih 90 minuta za milanski sastav.

Cagliari 1-1 Inter (All Goals) 29.09 ourmatch.net by ourmatch

Udinese Ivana Kelave poražen je u Bergamu na gostovanju kod Atalante s 2-0, a oba je puta hrvatskog vratara savladao argentinski napadač German Denis. Hrvatski napadač Marko Livaja zamijenio je upravo Denisa u 84. minuti, dok je kod Udinesea Kelava odigrao cijeli susret, a Igor Bubnjić nije ulazio u igru.

"Fenjeraš" Sassuolo uspio je dohvatiti drugi bod u sezoni kod kuće protiv Lazija. Završilo je 2-2, iako je rimski sastav vodio 2-0 golovima Andrea Diasa i Antonija Candreve. No, Sassuolo se spasio poraza preko Ezequiela Schelotta i Antonija Flora Floresa. (TS)