Slavlje u Parizu

Počast velikanu: Ibra zabijao, Becks asistirao i nosio kapetansku traku!

PSG je pobijedio Brest s 3:1 u 37. kolu elitne francuske lige...

PSG je u prošlom kolu već potvrdio naslov prvaka Francuske, a na Parku prinčeva vladala je slavljenička atmosfera. Taj je klub tijekom tjedna došao u središte pozornosti budući da je njegov igrač od prije nekoliko mjeseci, Britanac David Beckham, odlučio zaključiti veliku karijeru.

Inače, ogled protiv Bresta je Beckham počeo od prve minute, a u njegovom klubu su mu zahvalili na taj način što su mu dodijelili - kapetansku vrpcu. Beckham je bio asistent kod drugog pogotka koji je postigao Matuidi u 31. minuti. Preostala dva pogotka postigao je Zlatan Ibrahimović u 5. i 36. minuti, dok je jedini pogodak za Brest postigao Benschop u 81. minuti. Ukupno je Ibrahimović ove sezone postigao 29 prvenstvenih pogodaka, te je uvjerljivo najbolji strijelac Le Championnata.

Inače, u Parizu cijeli dan traje slavljenička atmosfera, a utakmicu protiv Bresta je pohodio i nekadašnji francuski predsjednik Nicolas Sarkozy koji je na tribinama sjeo odmah do bogatog predsjednika kluba Nassera Al-Khelaifija.

Nakon Bresta ispao i Nancy, traži se još jedan gubitnik

Od ranije je poznato da je Marseille osigurao drugo mjesto na kraju sezone, pa je tako u laganom ritmu došao odraditi gostovanje kod St. Etienne. Domaćin je slavio 2-0 golovima Perrina u 25. i Brandaa u 43. minuti čime je nastavio svoj lov na treću poziciju koja vodi prema kvalifikacijama Lige prvaka iduće sezone. St. Etienne je trenutačno četvrti na ljestvici sa 62 boda. No, i bod više, ali i utakmicu manje ima Lyon, kao i što Nica ima 60 bodova i utakmicu manje.

Korak natrag u tim istim težnjama je napravio Lille koji je peti sa 61 bodom, ali je ove subote odigrao, za njih, mršavih 0-0 kod Montpelliera. Na drugoj strani ljestvice je postalo poznato da uz Brest ispada i Nancy koji je doma poražen od Bastije s 2-1 i sada je i matematički izgubio svaku šansu za spas.

Troyes je u reprizi polufinala Kupa pobijedio Bordeaux 1-0 pogotkom Camusa u 56. minuti i ostaje mu nada prije posljednjeg kola kada gostuje kod nezainteresiranog Valenciennesa. No, Troyesu treba i pobjeda, ali i slaganje drugih rezultata. (TS)