Bravo Stipe!

Pletikosa obranio penal i odveo Rostov u četvrtfinale Kupa

Poput Hrvatskog, i Ruski kup stigao je do osmine finala, gdje je plasman u četvrtzavršnicu izborio Stipe Pletikosa sa svojim Rostovom.

Pletikosa je bio junak trijumfa svog sadašnjeg nad bivšim klubom. Rostov je ugostio moskovski Spartak, a kako poslije 120 minuta igre nije bilo pobjednika (0:0), pristupilo se izvođenju jedanaesteraca.

Hrvatski reprezentativac obranio je udarac Kirila Kombarova dok su još dvojica igrača Spartaka pucali preko gola. Timofej Kalačev je, pak, pogodio u petoj seriji za Rostov i donio četvrtfinale s ukupnih 3:2.

Dalje je prošao i Zenit, gostujućom pobjedom protiv Mordovije 2:0 (zabili su Semak i Criscito nakon dvaju asistencija Hulka). U redovima Mordovije Tomislav Dujmović odigrao je svih 90 minuta, a u prvom je dijelu pogodio prečku. (TS)