Dramatične završnice

Petrić zabio za vodstvo, Mijatović donio bod; Bayern šokirao Wolfsburg!

Kapetan berlinskog Bundesligaša Andre Mijatović postigao je izjednačujući pogodak za svoju momčad u završnici dvoboja na gostovanju u Hamburgu u dvoboju 2. kola nogometne Bundeslige...

Bivši branič Rijeke i Dinama Andre Mijatović kao kapetan je predvodio povratnika u Bundesligu Herthu iz Berlina na gostovanju u Hamburgu, dok je s druge strane hrvatski reprezentativac Mladen Petrić zaigrao od početka, te je zamijenjen u 67. minuti. I upravo su dva Hrvata sudjelovala u akciji za prvi pogodak. Petrić je primio loptu u šesnaestercu gostiju i kada se pokušavao okrenuti kako bi zapucao na vrata Mijatović ga je povukao za dres, a sudac je pokazao na bijelu točku i žuti karton Mijatoviću. Siguran realizator udarcem po sredini gola bio je upravo Petrić. Prije odlaska na odmor izjednačio je Torun, da bi Koreanac Son ponovo doveo HSV u vodstvo pola sata prije kraja. No, Mijatović se iskupio u završnici susreta kada je iskoristio lošu procjenu domaćeg vratara Drobnyja nakon ubačaja iz kuta te glavom zabio za 2-2.

U derbiju kola Bayern je na gostovanju svladao Wolfsburg pogotkom Luiza Gustava u 90. minuti nakon akcije koju je započeo naš reprezentativac Ivica Olić. Hrvat se s lijeve strane probio u kazneni prostor domaćina, dodao do Riberyja koji je povratnom loptom idealno poslužio Luiz Gustava na vrhu šesnaesterca, a ovaj je prisebno plasirao loptu u mrežu uhvativši pritom vratara Wolfsburga Benaglija na krivoj nozi. Treba posebno istaknuti da je Wolfsburgu u prvom poluvremenu neopravdano poništen regularan gol koji je glavom postigao Helmes. Recimo da je Mario Mandžukić odigrao cijeli susret za domaćine, dok je Srđan Lakić u 88. minuti zamijenio Helmesa. S druge strane, Ivica Olić je u igru ušao u 86. minuti, dok je Danijel Pranjić utakmicu odgledao s klupe za pričuve.

Dodajmo da je statistika ogleda ovih dvaju klubova dosta porazna za momčad iz Vučjeg grada, u zadnjih 11 susreta 8 pobjeda Bavaraca, 2 remija i samo jedna pobjeda 'Zelenih'.