Bayer drži korak

'Petarda' u Dortmundu, Bayern teškom mukom slomio Wolfsburg

U sklopu 7. kola njemačke nogometne Bundeslige Borussia Dortmund, Bayern München i Bayer Leverkusen nastavili su sa sjajnim igrama i domaćim pobjedama...

Aktualni viceprvak Europe Borussia Dortmund je bio najuvjerljiviji slavivši protiv Freiburga na svom Signal Iduna Parku s visokih 5-0! Gosti su se dobro držali do 35. minute kada je obranu probio Marco Reus. Udarac izvan šesnaesterca blokiran je na petrcu Freiburga, a potom je iz drugog plana naišao Reus i mirno poslao loptu pod gredu. Svi su očekivali odlazak na odmor kada je Fallou Diagne skrivio jedanaesterac i zaradio crveni karton u redovima Freiburga. Siguran realizator za miran odlazak na predah bio je Reus.

U nastavku je dva pogotka na svoj konto upisao Poljak Robert Lewandowski, budući član minhenskog Bayerna. Najprije je u 58. minuti sjajno u kaznenom prostoru gostiju primio jedno dugo dodavanje, riješio se dvojice braniča, te potom prebacio istrčalog Baumanna. Svoj drugi pogodak na susretu zabio je u 70. minuti, nakon asistencije Jonasa Hofmanna. Konačan rezultat postavio je Jakub Blaszczykowski devet minuta kasnije.

Bayern teškom mukom slomio Wolfsburg

Bayern je teškom mukom na svojoj Allianz Areni slomio Wolfsburg naših Ivice Olića i Ivana Perišića. Jedini pogodak na susretu Bavarci su vidjeli u 63. minuti kada je s lijeve strane kaznenog prostora prema drugoj vratnici ubacio Franck Ribery, s uklizavanjem je zakasnio naš Mario Mandžukić, ali je precizan nakon njega bio Thomas Müller.

Mandžukić je u redovima Bayerna odigrao do 86. minute kada ga je zamijenio Jan Kirchhoff, Olić je kod Wolfsburga igrao dvije minute kraće, dok je Perišić u igru ušao s klupe u 68. minuti.

Bayer Leverkusen i dalje drži korak s velikanima iz Dortmunda i Münchena, te nakon sedam kola zaostaje tek jedan bod. "Apotekari" su ove subote slavili protiv Hannovera, četvrte momčadi prvenstvene ljestvice uoči sedmog kola, rezultatom 2-0. Simon Rolfes i Sidney Sam bili su strijeci pogodaka u 23., odnosno 37. minuti utakmice. (TS)

Bundesliga, 7. kolo:

Borussia (D) – Freiburg 5-0 (Reus 35, 45+1, Lewandowski 58, 70, Blaszczykowski 79)

Bayern – Wolfsburg 1-0 (Müller 63)

Bayer Leverkusen – Hannover 2-0 (Rolfes 23, Sam 37)

Hoffenheim – Schalke 3-3 (Modeste 16, Firmano 48-11m, Abraham 61 / Boateng 3, Matip 13, Höger 40)

Hertha – Mainz 3-1 (Allagui 48, 73, Ben-Hatira 74 / Müller 7)