Mandži 10 minuta

Pepov Bayern više nije savršen: Zastali u Leverkusenu

U derbi utakmici 8. kola Bundeslige nogometaši Bayera i Bayerna su u Leverkusenu odigrali neodlučeno 1:1. Za Bavarce je to bio drugi remi u sezoni, Bayeru prvi (uz jedan poraz).

Nakon što je momčad Josepa Guardiole promarširala Manchesterom i posramila City u ogledu Lige prvaka (3:1), u Leverkusenu je naišla na daleko čvršći zid. Bayer je odigrao vrlo dobru utakmicu, makar je Bayern opet kontrolirao ritam, imao loptu u svom posjedu, više šansi.

Oba su pogotka postignuta unutar stotinjak sekundi. Poveo je gost iz Münchena golom Tonija Kroosa u 30. minuti. Sjajno se obranom Bayera poigrao Franck Ribery, te je sjajno asistirao Kroosu koji je pogodio pod gredu s desetak metara udaljenosti. No, u idućem je napadu domaćin izjednačio i to nakon što je lopta prilično sretno došla do Sidneyja Sama koji je iz blizine zabio svoj već šesti gol u sezoni.

Do kraja utakmice je bilo dosta prilika na obje strane za pogotke, a posebno se rasplamsalo u sudačkoj nadoknadi. Prvo je vratar Bayera obranio udarac iz blizine Götzeu. Nakon toga je opasno glavom zaprijetio Schweinsteiger, dok je u kontri na drugoj strani mogao biti sviran i penal za domaćina.

Hrvatski nogometaš Mario Mandžukić je od Pepa Guardiole dobio tek posljednjih deset minuta na utakmici.

Bayern je s ovim jednom bodom došao sam na vrh ljestvice (20 bodova), no samo jedan manje imaju dortmundska Borussija i Bayer.