Spursi na rubu ispadanja

PAOK šokirao Tottenham: Modrić strijelac, Ćorluka među najlošijima!

Nogometaši PAOK-a, Standarda, Hannovera i varšavske Legije, uz otprije sigurni PSV iz Eindhovena, osigurali su plasman u 1/16 finala Europa lige nakon utakmica petog kola po skupinama...

Najšokantniji rezultat u petom kolu izgleda poraz Tottenhama na White Hart Laneu u srazu A-skupine. Slavili su Grci 2-1 pobjedu zahvaljujući dvama pogocima koje su u prvom poluvremenu postigli preko desne strane obrane londonske momčadi, koju je držao Vedran Ćorluka. Dok za prvi gol, koji je u šestoj minuti zabio Salpingidis nije bio najveći krivac, definitivno je najodgovorniji za drugi pogodak, koji je u 13. minuti postigao Athanasiadis na ubacivanje Georgiadisa s lijeve strane. Prije asistencije Georgiadis je izmaknuo Ćorlukinoj pažnji, pobjegao u prostor i dobio točnu loptu za asistenciju koju mi nije bilo teško odigrati.

Luka Modrić koji je, kao i Ćorluka odigrao svih 90 minuta, u 38. je minuti smanjio na konačnih 2-1 iz 11-erca. Redknappova kombinirana momčad, za koju je u igru ušao i Gareth Bale, u drugom poluvremenu nije uspjela preokrenuti rezultat iako je od minute Modrićeva pogotka gostujuća momčad igrala bez isključenog Stafylidisa.

Prolaz u nokaut-fazu natjecanja Tottenhamu jedino može donijeti silno uvjerljiva pobjeda nad Shamrock Roversima u posljednjem kolu, odnosno poraz kazanskog Rubina na gostovanju kod PAOK-a u Ateni.

Od hrvatskih je igrača, izuzev Ćorluke i Modrića, u dvobojima A, B i C-skupine nastupio još samo Ivica Vrdoljak. Kapetanski je bivši veznjak Zagreba i Dinama predvodio varšavsku Legiju u domaćem porazu od PSV Eindhovena 3-0. Oba kluba izborila su plasman u 1/16 finala iz C-skupine, baš kao i Standard Liege i Hannover iz B-skupine. U međusobnom ogledu tih dvaju klubova Belgijci su na svom terenu slavili 2-0 pobjedu.

Europa liga, 5. kolo:

Skupina A

Rubin – Shamrock Rovers 4-1 (Valdez 10, 51, Natcho 36, Martins 62 / Oman 12)

Tottenham – PAOK 1-2 (Modrić 38-11m / Salpingidis 6, Athanasiadis 13)

Redoslijed: 1. PAOK 11, 2. Rubin 10, 3. Tottenham 7, 4. Shamrock Rovers 0

Skupina B

Vorskla – København 1-1 (N'Doye 31-ag / N'Doye 37)

Standard Liege – Hannover 2-0 (Tchite 26, Cyriac 59)

Redoslijed: 1. Standard Liege 11, 2. Hannover 8, 3. København 5, 4. Vorskla 2

Skupina C

Rapid Bukurešt – Hapoel Tel Aviv 1-3 (Deac 43-11m / Igiebor 12, Tamuz 39-11m, Toama 45+1)

Legia – PSV 0-3 (Ževlakow 32-ag, Mertens 59-11m, Labyad 68)

Redoslijed: 1. PSV 13, 2. Legia, 3. Hapoel Tel Aviv 4, 4. Rapid Bukurešt 3