Peti gol za Bayern

Goropadni Bayern razbio Stuttgart: Mandžukić ponovo zabio!

Mario Mandžukić zabio je novi pogodak u dresu Bayerna, već peti ove sezone...

Bavarci su slavili s uvjerljivih 6:1 protiv Stuttgarta, a hrvatski reprezentativac poentirao je za 4:1 u 47. minuti. U sljedećoj akciji Mandžo je imao šansu i za novi pogodak. Ipak, obranio mu je gostujući vratar Ulreich, ali naletio je Muller i pogodio za 5:1.

Inače, Mandžukić je kod 0:1 sjajno ubacio za Mullera kojem Ulreich brani prvi, no ne i ponovljeni pokušaj. Od 69. minute umjesto Mandže je ušao Claudio Pizarro

Osim dvostrukog strijelca Mullera, te Mandžukića, za Bayern su zabili i Kroos, Luiz Gustavo i Schweinsteiger. Švabe su pak vodile zgoditkom Harnika iz 25. minute, međutim domaći su već na odmor otišli s prednošću 3:1.

Mandžukiću je ovo bio drugi gol u prvenstvu, te ukupno peti u četvrtoj službenoj utakmici za Bayern!

Treba istaknuti još dva detalja. Španjolac Javi Martinez je debitirao za Bayern, ušao je u igru u 77. minuti, a bosansko-hercegovački napadač Stuttgarta Vedad Ibišević dobio je u 74. minuti izravni crveni karton zbog udaranja Boatenga bez lopte.