Novi šok: Chelseaju drugi poraz u nizu!

U poslijepodnevnom subotnjem programu 14. kola engleskog nogometnog Premiershipa je odigrano pet utakmica, no sve su prošle u sjeni londonskog derbija u kojem je Tottenham, ranije, pobijedio Arsenal 3-2...

Ipak, da bude uzbuđenja i kasnije potrudili su se nogometaši Birminghama koji su na svom stadionu pobijedili Chelsea 1-0. Bio je to drugi poraz zaredom Ancelottijeve momčadi (nakon domaćih 0-3 protiv Sunderlanda), a ozljede i neigranje Johna Terryja i Franka Lamparda time se pokazuju ključnima u predstavama londonske momčadi. Jedini strijelac na utakmici je bio Lee Bowyer u 17. minuti nakon čega je Chelsea diktirao tempo, stvarao brojne prilike, ali i ostao nedorečen u samoj završnici.

Brojke na kraju utakmice su bile posve na strani Chelseaja. Imali su loptu u posjedu 63 posto vremena. Pucali su prema suparničkim vratima 32 puta, od toga devet puta u okvir vratiju, ali sve je ostalo uzalud. Jedini udarac Birminghama u okvir Čechovih vratiju je završio golom za tri boda.

S Chelseajem se na vrhu ljestvice tako izjednačio Manchester United koji je na Old Traffordu pobijedio Wigan 2-0 u silno nervoznoj utakmici. Takvom su je učinili gostujući nogometaši koji su zaradili dva crvena kartona. Prije isteka vremena u svlačionicu su morali Alcaraz (59. minuta) i Rodallega (61). Unatoč takvom luksuzu Manchester se mučio. U zadnjim trenucima prvog dijela je Patrice Evra zabio za 1-0, a sve ja zaključio mladi Meksikanac Hernandez golom u 77. minuti. Zaigrao je i Wayne Rooney. U drugom dijelu je ušao u igru, prvi put nakon 16. listopada i ogleda protiv West Bromwicha, no nije se pretjerano istaknuo.

Hrvatski nogometaš Ivan Klasnić je odigrao posljednjih deset minuta u domaćoj pobjedi Boltona protiv Newcastlea od čak 5-1. Baš je Klasnić na travnjaku zamijenio junaka utakmice, dvostrukog strijelca Šveđanina Elmandera. Dva je puta strijelac bio i Davies i to oba puta udarcima s bijele točke.

Premiership, 14. kolo:

Birmingham - Chelsea 1-0 (Bowyer 17)

Manchester United - Wigan 2-0 (Evra 45, Hernandez 77)

Blackpool - Wolverhampton 2-1 (Varney 3, Harewood 44 / Doyle 86)

Bolton - Newcastle 5-1 (Davies 18-11m, 90-11m Lee 39, Elmander 50, 72 / Carroll 52)

West Bromwich - Stoke City 0-3 (Etherington 55-11m, Walters 85-11m, 90)

Arsenal - Tottenham 2-3 (Nasri 9, Chamakh 27 / Bale 50, Van der Vaart 67-11 m, Kaboul 85)