breaking news !: UŽIVO Milanović: "Ovo je priprema za državni udar"
Slab učinak gostiju

Novi kiks Borussije u Dortmundu, Schalke poražen u ljepotici na Rhein-Neckar Areni

U popodnevnom terminu odigrano je pet utakmica 10. kola Bundeslige, a od mogućih 15, gosti su osvojili svega dva boda.

Stuttgart je u kod aktualnog prvaka Borussije uspio sačuvati mrežu što se pokazalo dovoljnim za jedan bod (Ivan Perišić ušao u 76. minuti), a Freiburg je u Monchengladbachu uspio anulirati vodstvo druge Borussije (Caligiuri je u 77. minuti iz jedanaesterca zabio za 1:1 nakon što je De Camargo poentirao početkom drugog dijela, u 49. minuti).

Sve ostalo bilo je na strani domaćina, a najlakše je do tri boda došao Hannover protiv Augsburga - Konan je u 26. donio prednost, a priču zaključio Stindl četiri minute prije kraja.

U nervoznoj utakmici s pet žutih kartona Nurnberg je imao više živaca od Wolfsburga, a gol vrijedan tri boda i slavlja na Frankenstadionu postigao je Gebhart u 76. minuti. Ivica Olić igrao je do 62. minute, a Srđan Lakić ušao je šest minuta nakon što su domaćini poveli.

Ljepotica kola igrala se u Hoffenheimu, a premda se Schalke dvaput vraćao poslije vodstva momčadi Markusa Babbela, nije uspio ostati neporažen.

Volland u 13. zabija za 1:0, Neustadter u 37. poravnava i s tim rezultatom otišlo se na odmor. Firmino iz jedanaesterca donosi vodstvo Hoffenheimu u 67., ali 15 minuti Uchida opet poništava prednost domaćina. Ipak, u sudačkoj nadoknadi Schalke je i treći put kapitulirao - pobjedu Hoffenheimu donio je Schipplock.

Ovo je prvi poraz Schalkea još od 22. rujna, a njime je prekinuta serija od šest uzastopnih pobjeda u svim natjecanjima.

Bundesliga, 10. kolo:

Borussia (D) - Stuttgart 0:0

Borussia (M) - Freiburg 1:1 (Camargo 42 / Caligiuri 77-11m)

Hannover - Augsburg 2:0 (Diouf 26, Stindl 85)

Nürnberg - Wolfsburg 1:0 (Gebhart 76)

Hoffenheim - Schalke 2:2 (Volland 13, Firmino 67-11m, Schipplock 90+1 / Neustädter 37, Uchida 82)