Preokret Tottenhama

City opet nije sačuvao prednost: 'Topnici' se spasili u dramatičnoj završnici!

Drugi veliki derbi 5. kola engleskog nogometnog prvenstva, ogled aktualnog prvaka Manchester Cityja i Arsenala na Etihadu, završen je remijem 1-1...

Ostale su tako obje momčadi neporažene nakon pet ligaških kola, svaka s devet osvojenih bodova.

Oba gola na susretu postignuta su nakon prekida i oba su postigli obrambeni igrači. U prvom poluvremenu zabio je Cityjev stoper Joleon Lescott svoj ovosezonski prvijenac u 40. minuti. Sjajno je skočio nakon ubacivanja Davida Silve iz kornera i glavom, nakon lošeg istrčavanja Arsenalovog vratara Vita Mannonea, poslao loptu u gornji desni kut.

Na izjednačenje se čekalo do 82. minute, kada je francuski stoper "topnika" Laurent Koscielny zabio također svoj ovosezonski prvijenac. Korner je izveo Santi Cazorla, "građani" loptu nisu dobro izbili, a Koscielny se bacio klizećim startom na loptu i zakucao ju pod prečku. Zanimljiv je statistički podatak kako je City propustio sačuvati mrežu netaknutom u ijednoj od prvih pet dosadašnjih ligaških utakmica, što im se nije dogodilo od sezone 2000/01.

szólj hozzá: Manchester City vs Arsenal 1:1 GOALS HIGHLIGH

U preostala dva odigrana dvoboja pobjede su ostvarili domaćini. Tako je Newcastle slavio protiv Norwicha s 1-0, dok je Tottenham preokretom došao do 2-1 trijumfa nad Queens Park Rangersima.

Newcastleu je drugu pobjedu sezone donio Demba Ba u 20. minuti, a valja reći da su "svrake" u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela propustile realizirati jedanaesterac, točnije udarac Papissa Cissea je promašio okvir gola.

Tottenham je do druge ovosezonske pobjede i druge ukupno došao preokretom u drugom dijelu, nakon što je Bobby Zamora QPR-u golom iz 32. minute donio vodstvo. "Spursi" su se iz gubitničke pozicije izvukli u samo tri minute, između 59. i 61. Prvo je Alejandro Damian Faurlin zatresao vlastitu mrežu, da bi potom Jermain Defoe zabio svoj četvrti ovosezonski gol iz neposredne blizin. (TS)