Primera

Nova rapsodija Blaugrane: Barca deklasirala Zaragozu!

Nogometaši Barcelone izjednačili su se, barem privremeno, na vrhu prvenstvene ljestvice s Real Madridom zahvaljujući 4-0 pobjedi nad Zaragozom, u sklopu 13. kola Primere, na Nou Campu...

Nogometaši Josepa Guardiole poveli su u 18. minuti preko Gerarda Piquea koji je nabačenu loptu Xavija iz slobodnog udarca glavom pospremio u mrežu. Zaragoza je nakon toga odlijevala napadima Barcelone sve do 43. minute kada je Lionel Messi na asistenciju Cesca Fabregasa zabio za 2-0. Bio je to 15 pogodak omalenog Argentinca u Primeri ove sezone.

szólj hozzá: Barcelona 1-0 Zaragoza

U nastavku susreta Katalonci su nastavili s dominacijom, a na novi pogodak gledatelji su morali čekati svega devet minuta. Carles Puyol upisao je svoj prvi pogodak ove sezone za Barcelonu u španjolskoj ligi. Konačnih 4-0 postavio je David Villa koji je postigao svoj tek prvi pogodak u Primeri od 6. kola i utakmice protiv Atletico Madrida (5-0).

szólj hozzá: Barcelona 2-0 Zaragoza

U ranije odigranoj utakmici subotnjeg 13. kola Villarreal je na svom travnjaku s 1-0 bio bolji od Betisa. Strijelac jedinog pogotka bio je Borja Valero u 21. minuti susreta. Betis je upisao svoj sedmi poraz sezone u 13. kolu prvenstva, a nakon svega četiri kola bio je na diobi prvog mjesta zajedno sa Valencijom sa devet osvojenih bodova.

szólj hozzá: Barcelona 3-0 Zaragoza

Osim toga, Betis je postavio i novi klupski rekord po neefikasnosti. Naime, ovo je prvi put u klupskoj povijesti da momčad nije postigla pogodak pune 472 minute u najvišem rangu španjolskog prvenstva. U posljednjih osam utakmica Betis je uspio postići samo jedan pogodak i to Real Madridu 15. listopada.

szólj hozzá: Bar 4-0 Zar