Ipak se igra

Nogomet u atmosferi rata: Eduardo igrao pola sata i upisao asistenciju

Iako u Ukrajini trenutačno ima mnogo važnijih zbivanja i tema, nogomet se ipak igra, a ovog su vikenda na programu utakmice 18. kola…

Šahtar, aktualni prvak i vodeća momčad, vrlo lako je apsolvirala gostovanje kod Metalurga iz Zaporožja, momčadi koja je ove sezone pobijedila samo jednom. Šahtar je slavio 3-0 uz dva pogotka Alexa Teixeire i jednim Luiza Adriana.

Kod onog posljednjeg gola je asistirao hrvatski reprezentativac Eduardo koji je igrao od 64. minute, dok je Darijo Srna kao kapetan odigrao svih 90 minuta za Šahtar koji na ljestvici ima šest bodova više od Dnjipra, ali i odigranu utakmicu više.

Recimo i da je 26-godišnji hrvatski vratar Krševan Santini branio mrežu Zorje koja je u gostima kod Vorskle uzela bod (1-1). (TS)