Noć Kalinića: Zabio dva gola za pobjedu pa dobio direktan crveni!

Hrvatski nogometaš Nikola Kalinić bio je središnja osoba utakmice 20. kola između West Bromowciha i Blackburna. Njegova momčad je, inače, kao gost slavila s 3-1...

Kalinić je postigao dva od tri pogotka gostiju, što su mu treći i četvrti pogodak ove sezone. Prvi je zabio već u 3. minuti kada je desnom nogom mirno naciljao mrežu suparnnika, dok je početkom drugog dijela (53. minuta) iskoristio grešku domaće obrane i postigao gol za tadašnjih 2-1. No, u 64. minuti je napravio nepromišljeni start, te je zbog grubog nasrtaja na Scharnera pocrvenio.

Kalinić je u 64. minuti je napravio nepromišljeni start, te je zbog grubog nasrtaja na Scharnera pocrvenio

Na njegovu, ali i sreću Blackburna, zadržali su vodstvo 3-1 do kraja i tako upisali bitna tri boda.

Tottenham je pobijedio Newcastle na svom White Hart Laneu s 2-0, uz isti recept kao i tijekom vikenda. Tada su s igračem manje slavili kod Aston Ville (2-1), a i ovom prilikom su morali igrati s igračem manje jer je u 66. minuti crveni karton dobio Kaboul. U tom je trenutku Tottenham vodio 1-0, no do kraja su još povećali rezultat, a učinio je to Gareth Bale svojim šestim pogotkom u sezoni.

Veliki posao je pritom napravio hrvatski nogometaš Luka Modrić koji je opet zapaženo odigrao svih 90 minuta (nitko drugi od hrvatskih igrača u Tottenhamu nije ulazio u igru). Ukrao je Modrić loptu Carrollu, na dvadesetak metara od vlastitih vratiju, te je poveo kontru. Uposlio je potom Balea koji se stuštio prema šesnaestercu, te je lijevom nogom, potpuno iskosa, sjajno pogodio suprotni kut.

Prvi pogodak je bio vrlo sličan, ali s druge desne strane. Aaron Lennon je tada krenuo prema suparničkim vratima i rezantnim udarcem poslao loptu u suprotni kut mreže. Ovom pobjedom je Tottenham preskočio Chelsea na ljestvici i sada je četvrta momčad Premiershipa.

Prvu pobjedu sezone u gostima je proslavio Fulham. Slavila je londonska momčad kod Stoke Citya 2-0, a oba su pogotka postignuta u prvih deset minuta. Oba je pogotka postigao obrambeni igrač Christopher Baird.

Dvostruki strijelac je bio i Dudley Campbell za pobjedu Blackpoola kod Sunderlanda, također 2-0. No, to je Blackpoolu, novom Premierligašu, bila već peta pobjeda na strani ove sezone.

Privremeno je, pak, na vrh ljestvice dospio Manchester City i to lakom domaćom pobjedom protiv Aston Ville (4-0), koja je i dalje kriminalna u gostima (sedmi poraz u devet utakmica). Goste je iz Birminghama dotukao Mario Balotelli koji je postigao tri od četiri pogotka, s tim da je dva puta bio hladnokrvan udarcima s bijele točke.

Ipak, treba reći da City ima bod više od gradskog rivala Uniteda, ali i čak tri utakmice više.