Obranila dva penala

Njemice po šesti put zaredom prvakinje Europe: Junakinja vratarka!

Nogometašice Njemačke obranile su naslov europskih prvakinja i po šest put zaredom podigle trofej pobjednica. Njemice su u Švedskoj s minimalnih 1-0 slavile protiv Norveške...

Anja Mittag bila je strijelac jedinog pogotka na utakmici, a dogodio se u 49. minuti, svega tri minute nakon što je Mittag ušla u igru. Pravo je čudo da je utakmica završila rezultatom 1-0, s obzirom da je Norveška imala čak dva jedanaesterca na utakmici!

Junakinja je bila njemačka vratarka Nadine Angerer koja je najprije je u 29. minuti prvog poluvremena obranila jedanaesterac Bjerkeu Ronningu, a potom Solveigu Gulbrandsenu u 61.

Njemačka je najuspješnija reprezentacija europskih prvenstava s osam osvojenih naslova, pa slijedi Norveška s dva i domaćin Švedska s jednim naslovom. (TS)